Bečejci zabeležili i drugu pobedu tokom aktuelnih priprema

Momenat sa utakmice komšija u Bačkom Gradištu

Posle nerešenog rezultata i pobede u gostima, vojvođanski ligaš Vojvodina doživela je poraz pred svojim navijačima u Bačkom Gradištu. Bolji od njih rezultatom 4:2 (2:0) bio je komšijski srpskoligaš sa Tise. Bečejci su daleko bolje otvorili utakmici, a u glavnoj ulozi kod prvog gola bili su prezimenjaci Ilići. Strahinja je proigrao Petra, a ovaj majstorskim lob udarcem prebacio istrčalog Milovanova i lopta se našla u mreži. U 15. minutu bilo je 0:2. Nikola Ćulum je oborio kapitena Bečejaca Vladana Vorgučina u svom kaznenom prostoru i novajlija Nikola Furtula je bio siguran sa bele tačke.

Gosti su i u nastavku bolje otvorili utakmicu, ali Pavlović u 53. i Jović u 55. minutu nisu bili precizni iz izuzetopovoljnih prilika. Ubrzo je stigla kazna za promašaje. Proradilisu u 61. minutu imenjaci u timu domaćih. Nenad Kudrić je povratnom loptom uposlio novajliju Vinovića, a ovaj matirao Puškića. Tri minuta kasnije Bojan Ćulum je prošao po levoj strani i centrirao, a Nenad Kudrić glavom smestio loptu u mrežu za 2:2. U poslednjih petnarstak minuta Bečejci postigli još dva gola. Luka Krajinović je i u drugoj proveri potvrdio zašto je doveden kraj Tise, a konačnih 2:4 postavio je petminuta pre kraa Nemanja Jović, kome je, inače, matični klub Vojvodina.

Vojvodina – OFK Bečej 1918   2:4  (0:2)

Bačko Gradište:Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Branko Brankov (Bačko Gradište). Strelci: Vinović u 61. i N. Kudrić u 64. za Vojvodinu, a P. Ilić u 4, Furtula u 15. (11 m), Krajinović u 75. i Jović u 85. za OFK Bečej 1918.

Vojvodina: Milovanov, Stefanov, N.Ćulum, Đekić, Marković, Bilbija, B. Ćulum, Dabižljević, Pelengić, N. Kudrić, Vinović. Igrali su još: Kozarski, Bečanović, Vranješ, Ilić, Jelić, S. Janković, D. Kudrić, V. Mihajlović, M. Mihajlović.

OFK Bečej 1918: Marković, Vorgučin, Miljević, Kačavenda, Ostojić, Kutiši, S. Ilić, Pavlović, Tutnjević, P. Ilić, Furtula. Igrali su još: Puškić, Erdeljan, B. Jelić, M. Jelić, Janjuš, Jović, Kopre, Krajinović, Savin, Stanić.

Bratstvo 1946 0 : 1 Omladinac
Železničar 4 : 0 Kozara
1. Maj Ruma 1 : 0 Dinamo 1945
Radnički (Zr) 0 : 1 Bečej 1918
Borac 0 : 0 Vojvodina 1928
Radnički 1912 2 : 0 OFK Vršac