Voša pobedom započela godinu

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Kabela rezultatom 1:0 (0:0), u prijateljskom meču odigranom u Veterniku. Pred oko 200 gledalaca u FC „Vujadin Boškov“, strelac jedinog gola na utakmici bio je Vukadinović u 80. minutu.

Pred početak utakmice, održan je minut ćutanja u znak počasti prema Vasi Rutonjskom, članu generacije Vojvodine koja je osvojila Srednjoevropski kup i koji je preminuo sinoć posle duge i teške bolesti.

Prva prilika na utakmici je viđena u 15. minutu, kada je Matić sa leve strane uputio odličan centaršut u šesnaesterac ka Bojiću, koji je sjajno primio loptu i izborio se za poziciju za udarac, a potom i šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Crveno-beli su odličnu priliku propustili i u 36. minutu, kada je u sjajnoj šansi da dovede svoj tim u vođstvo bio Đuričin, ali je golman Pilipović odbranio njegov udarac sa svega tri-četiri metra.

Vojvodina je nastavila sa inicijativom i u drugom poluvremenu, ali je do pogotka došla tek u 80. minutu. Mrkaić je šutirao sa petnaestak metara iskosa, a Vukadinović je uklizao na loptu i sa metar razdaljine je prosledio u nebranjenu mrežu.

Na drugoj strani, Kabel je mogao da izjednači u 86. minutu, kada je sa oko 12-13 metara iskosa šutirao Vidakov, ali je Vukliš odbranio njegov udarac.

To je ujedno bila poslednja prilika na meču, pa je Vojvodina tako ostvarila pobedu u svojoj prvoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za novu polusezonu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Toroman (od 46. Vukliš) – Stojković (od 46. Bjeković), Đurić (od 46. Stojsavljević), Saničanin (od 46. Ivan), Devetak (od 46. Mirić) – Topić (od 46. Đurišić) – Đuričin (od 46. Vinsent), Bojić (od 46. Matković), Zukić (od 46. Vukadinović), Gemović (od 46. Kokir) – Matić (od 46. Mrkaić).

Kabel: Pilipović (od 46. Brać) – Mandić (od 59. Balabanović), Kočović (od 46. Srbijanac), Petrić (od 46. Petrović), Kojčić (od 46. Stanojević) – Govedarica (od 46. Ilić), S. Petrović (od 46. Leškov), Mesarović (od 46. Dražić), Karać (od 46. Ninković) – Pantelić (od 46. Vidakov), Nebo (od 46. Suma).

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik