APT Kup: Dušan ''Silni'' donio vodstvo Srbiji

Dušan Lajović savladao je Hačanova sa 2-0 u setovima te je tako donio Srbiji vodstvo od 1-0, u polufinalu ATP Kupa.

U prvom setu i jedan i drugi su bili sigurni na servisu. Samim tim nije bilo previše uzbudljivo ali na momente smo mogli uživati u sjajnim poenima. U završnici seta i najneizvjesniji gem. Bio je to 12. gem na servis Hačanova. Imao je Rus dvije gem lopte ali ih nije iskoristio. Potom Duci dolazi do brejk i set lopte, napada sjajno iz bekhenda i sa 7-5 dobija prvi set.

U drugom setu gledali smo skoro kao preslikan tenis. Obojica sigurni na svojim servisima a veoma često mogli smo vidjeti i sjajne razmijene. Na kraju se otišlo u taj brejk. Duci je fenomenalno otvorio taj brejk. Duplim mini brejkom, poveo je sa 3-0. Nastavio je Duci sa sjajnom igrom. Potvrdio je oba mini brejka a onda je napravio novi za velikih 6-0. Prvu meč loptu nije iskoristio ali drugu sjajnim forhendom jeste.

Srbija bi opet mogla do pobjede nakon singla, ukoliko Đoković savlada Medvedeva.