IHL: Dostruko slavlje Zvezde u "Pioniru"

Oklopnici Crvene zvezde još jednom su na svom ledu ubedljivo savladli goste iz Celja. U drugom duelu iza leđa Bojana Vasića završilo je sedam pakova, dok je  mreža Zvezde pogođena samo dva puta. Posle 12 utakmica crveno-beli imaju osam pobeda i nalaze se na drugom mestu u šampionatu, na korak iza Slavije.

Crvena zezda – Celje 7:2 (0:0, 4:0, 3:2)

Ledena dvorana „Pionir“. Gledalaca:150. Sudije: Đ. Fazekaš, S. Požar, N. Nikolić, S. Dakić. Strelci: 1:0 Jevgenij Kasitski (23:26), 2:0 Dušan Jaknković (25:24), 3:0 Mihal Daniel (33:09), 4:0 Vasilije Anđelković (37:19), 5:0 Uglješa Novaković (41:52), 5:1 Niko Nemeček (43:58), 6:1 Aleksa Gvozdenović (44:43), 7:1 Vjačeslav Čegrincev (45:55), 7:2 Nejc Kastelic (52:24). Isključenja: Crvena zvezda 8, Celje 6 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Ranković, Mitić, Anić, Anđelković, Brkušanin, Čegrincev, Daniel, Gvozdenović, Janković, Kasitski, Mašić, Mlađenović, Novaković, Podunavac, Popović, Ristić, Španjević, Tarakan, Vuković, Cvik.

CELJE: Vasić, Gajšek, Čurčić, J. Flajs, Ž. Flajs, Grošelj, F. Jeram, F. Jeram, U. Jeram, Kastelic, Klavžar, Kolar, Kukovič. Nemeček, Ogrizek, Srebot, Voh, Zupanc.

Još jednom su crveno-beli bili dominantni na ledenoj ploči. Posle uspavane prve trećine, buđenje u nastavku bilo je katastrofalno za goste. Kasitski, Janković, Daniel i Anđelović bili su precizni u drugom delu, a seruju uspešnih napada nastavio je Novaković na startu poslednje trećine u kojoj je na golu Zvezde Jug Mitić zamenio Arsenija Rankovića. Mitića je uposlio Nemeček za 5:1, a kanonadu domaćina nastavili su Gvozdenović i Čegrincev. Kastelic je u 53. minutu postavio konačnih 7:2.

Prvi meč završen je sa 11:2 za Zvezdu.

Izvor: hockeyserbia.com