Sekunde delile momke sa Tise od pobede

Ilija Erdeljan je postigao gol za Bečejce

Srpskolišaš sa Tise ni u drugom pokušaju ove polusezone da stigne do pobedonosnog het – trika nije uspeo. Sekunde su delile Bečejce od „minimalca“. U nadoknadi vremena popustila je koncentracija i gosti su iz ne mnogo obećavajuće akcije, zahvaljujući statičnosti domaće odbrane, preko „rezerviste“ Davora Rajkovače postigli gol za konačnih 1:1. Razumljiva je bila tuga u domaćim redovima i radost među Subotičanima. Jer, pre ove polušanse, imali su istinsku priliku samo u 18. minutu, ali je Glišovićev šut sa peterca, posle centaršuta Lučića sa leve strane, golman domaćih Marković efektno odbranio.

Prema viđenom na terenu kraj Tise, pravda bi bila zadovoljena da je domaćin slavio. Pored većeg poseda lopte, imali su nekoliko prilika, ali su, na njihovu žalost, samo jednu materijalizovali. Na sredini terena pogrešio je Mezei u 41. minutu, Zličić mu je uzeo loptu i prošao po desnoj strani do korner linije, potom centrirao, a Ilija Erdeljan je prihvatio u srcu kaznenog prostora gostiju, okrenuo se i pogodio dalji desni ugao nemoćnog golmana Subotičana, koji je ostao u stilu svog prezimena Studen.

Bečejci su od početka bili agresivniji. U sedmom minutu Kobiljski je izbacio po desnoj strani Erdeljana, ovaj centrirao, a kapiten Petar Ilić sa peterca glavom šutirao kraj gola. Desetak minuta kasnije Miljević je mogao bolje da zahvati loptu pred golom  gostiju, ali nije. Erdeljan je u 24. mintu proigrao Zličića, ovaj prošao po desnoj strani išutirao, ali je Studen u stilu rukometnog golmana nogom uspešno intervenisao.

U nastavku, izuzev opisanog gola gostiju u nadoknadi, gotovo i da nije bilo izglednjih prilika. Ali, nije bilo nezanimljivo. Igralo se, uglavnom na sredini terena, veoma borbeno, na momente se prelazila granica dozvoljenog, pa su pojedinci javno opomenuti. U žaru borbe, nesportski je reagovao i šef stručnog štaba Subotičana Savo Pavićević, pa je morao pre vremena u svlačionicu. To nije ostavilo traga na njegovim momcima, ali jeste isključenje Strahinje Ilića u 81. minutu kod domaćina. Brojčano slabiji i u finišu utakmice s neiskusnijim „rezervistima“, Bečejci su primili gol i izubili nova dva boda kraj Tise.

OFK Bečej 1918 – Bačka 1901      1:1 (1:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 250. Sudija: Dino Kalafat (Novi Sad) 8. Strelci: Erdeljan u 41. za OFK Bečej 1918, a Rajkovača u 90+2 za Bačku 1901. Žuti kartoni: S. Ilić, Ostojić (OFK Bečej 1918), a Manojlović, Masalušić (Bačka 1901). Crveni kartoni: šef stručnog štaba Bačke 1901 Pavićeviću 63. minutu i Strahinja Ilić u 81. minutu. Igrač utakmice: Ilija Erdeljan (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Marković 7, Vorgučin 7, Miljević 7, Janjuš 7, Ostojić 7, S. Ilić 6, Kurtiši 7 (od 75. Dabižljević -), Kobiljski 7, Zličić 7 (od 90. Adamek -), Erdeljan 8, P. Ilić 7,5 (od 83. B. Jelić -).

Bačka 1901: Studen 7, Mezei 6, Bjedov 7, Masalušić 7, Glišović 6 (od 67. Lazić 6,5) , Anđić 7, Manojlović 7, Vujošević 6,5, Milić 6,5 (od 57. Rajkovača 7), Nosković 7, Lučić 6,5 (od 67. Bjelović -).

1. Maj Ruma 0 : 1 Omladinac
Železničar 3 : 2 Radnički (Zr)
Bratstvo 1946 3 : 0 Borac
Kozara 2 : 1 Radnički 1912
Dinamo 1945 3 : 0 Radnički (SM)
Bečej 1918 1 : 1 Bačka 1901