Radničkom "šumadijski derbi"

Stari dobri "šumadijski derbi" posle više od godinu i po dana odigrali su Ribnica i Radnički. Gosti iz Kragujevca su u meč ušli kao favoriti, ekipa koja je na startu sezone ostvarila dve pobede i tako je utakmica i počela. Radnički je odmah poveo 5-2, Ribnicini igrači su već imali tri direktine greške, ubrzo je bilo 8-4 za goste, ali su "musketari" dobrom odbranom i kontrom stigli i prestigli Radnički 11-10. To je nateralo Ivana Blagojevića da zatraži prvi trenerski predah. Sledeći tajm aut zatražili su sa klupe Ribnice kada je kapiten gostiju Vladimir Jekić sa dva vezana poena doneo Radničkom vođstvo 15-12. Bio je to zalet proverenog korektora, usledila su četiri vezana njegova poena iz napada, Radnički je otišao na velikih 21-16 i vođstvo gostiju u meču se naziralo. Pokazalo se da je odsustvo korektora domaćih Stanislava Paunovića bio veliki hendikep za Ribnicu, jer mladi Zečević nije još uvek na toj razini. Poenom Goića, Radnički je prvi set rešio u svoju korist 25-22.

Po scenariju iz prvog seta počeo je drugi, vođstvo Radničkog od starta nateralo je Boška Mačužića da zatraži prvi tajm pri rezultatu 8-5. Vodili su gosti do središnjice ovog dela igre, a onda su domaći sa nekoliko poena iz teških pozicija, skoro nemogućih, uspeli da vrate samopouzdanje i dođu do preokreta, 21-20. Tada su gosti posegnuli za predahom, ali on nije da rezultata. Skakić je servisom nastavio da teroriše prijem gostiju i Ribnica je uspela da izjednači u meču, 25-22.

Napad kapitena Usiljanina bez rezultata - detalj sa utakmice odbojkaša Ribnice i Radničkog

Radnički je silovito počeo treći set, odmah su poveli Kragujevčani i na tehničkom tajm autu imali lepu prednost 12-7. Ništa se bitnije nije menjalo, gosti su ubrzo imali velikih 17-10 i strateg Kraljevčana je posegao za predahom u nadi da bi Ribnica ponovo mogla do preokreta kakav je režirala u prethodnom setu. Takav scenario se ovoga puta nije dogodio, Radnički je bio silan u bloku, odličan u napadu, Ribnica nije uspela da ponovi igru iz prethodnog dela igre i gosti su ponovo stigli do vođstva u meču, 18-25.

Strateg "musketara" Boško Mačužić u četvrtom setu je zaigrao na sve ili ništa. Ostavio je mladog Zečevića na klupi, na poziciji korektora zaigrao je iskusni Radević i Ribnica je u prvoj polovini ovog seta bili u egalu sa Kragujevčanima. Ipak, kako je set odmicao videla se razlika u kvalitetu dva tima, Radnički je sa odličnim Jekićem, Stevanovićem, sa vrlo razigranim srednjacima izdominirao do konačne pobede 21-25, 1-3.

RIBNICA - RADNIČKI (KG) 1 - 3 (22-25, 25-22, 18-25, 21-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: V. Cvetković (Beograd) i V. Stojanac (Ruma)

RIBNICA: Radević 16 (3 bl 4gr), Brborić (libero 1), Stefanović 6 (2 sg), Begić 1 (as, 3gr), Zečević 9 (2 bl, 4 gr, 2 sg), Vukmirović, Peković, Petrašinović 2 (1 as, 1 bl, 2 sg), Vesić (libero 2), Paunović, Milovanović, Skakić 16 (3 bl, 3 as, 6 sg), Gajović, Usiljanin 8 (3 gr) Trener: B. Mačužić

RADNIČKI: Milutinović 7 (4 bl), Antić, Goić 9 (4 bl), Vidović, Pantović (libero 2), Ristić 12 ( 2bl, 1 as, 3 sg), Trivunić, Petrović, Jekić 26 (1 bl, 8 gr), Matić, Pantelić (libero 1), Perović, Stevanović 15 (3 bl, 2 as, 3 sg), Krstić Trener: Ivan Blagojević