Oditina lekcija iz časa zvanog "fudbal"

Inđija - Mladost Lučani, foto: Anđelko Belić, Sportin

Fudbaleri Inđije su nastavili neslavnu seriju poraza. Šesti uzastopni, ovog puta na sopstvenom terenu od ekipe lučanske Mladosti.

Praktično ništa za nogom nije polazilo zeleno belima koji su sa smrknutim licima istrčali na teren Gradskog stadiona u Inđiji. A motiva za igru je bilo mnogo. Prosto je bio momenat da dosadašnje dobre igre se negde i naplate, a prosto je visilo u vazduhu da je to možda baš utakmica sa Lučancima. Ali, avaj. Šesti minut i lopta je na mestu za kazneni udarac, a Preković je opet bio meta protivničkog igrača. Pre toga u gužvi lopta pogađa Bjeličića u ruku i sudija Šegrt pokazuje na belu tačku uz bespotrebnu čast zvana žuti karton. Siguran sa bele tačke je bio Bojović, iako je Preković imao tu loptu na šaci, 0: 1.

Bolest rano primljenog gola za Inđinčane se tako nastavila i ovog puta i opet sa bele tačke. U nastavku pokušavaju domaći igrači da se srede, povežu akcije, ali su ovog puta ispred sebe imali majstore koji su znali da odbranu postave ispred kaznenog prostora. Čvrsto zgusnutu na nekih 35 do 40 metara od svoga gola. Tampon koji se teško pomerao i probijao.

U drugom delu igre mnogo slabiji tempo, a Mladost je vrebala i izvrebala svoju šansu za gol. On je stigao posle brze akcije, polukontre, a Jovanoviću nije bilo teško da zatrese nebranjenu mrežu Prekovića, 0: 2. Igrao se tada 80.minut i svima je bilo jasno da bodovi odlaze u Lučane.

Za sam kraj i doktorska disertacija veterana u ekipi Mladosti, Obiore Odite. Taj igrač u poznim igračkim godinama je pokazao kako se bori za svoj klub. Kako se razgrađuju napadi rivala, kako se organizuje akcija svog kluba, a u 76.minutu je dobio i žuti kartona, ko zna zbog čega. Zbog učinjenog prekršaja tada sigurno ne.

O sudiji Šegrtu ni reči, samo prezime govori o njegovom sudijskom znanju.

Inđija - Mladost 0: 2 (0: 1)

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 500. Sudija Jovan Šegrt, pomoćnici: Darko Savović i Miroljub Petković. Četvrti sudija: Novak Simović. Delegat: Dragoslav Đerman. Strelci: Milan Bojović (penal) 6′, Lazar Jovanović 80′ - Mladost. Žuti kartoni: Bjeličić 6', Josović 69' - Inđija, Šatara 15', Bogdan Milošević 24', Andrić 54', Odita 76' - Mladost.

Inđija: Preković, Dimitrijević (Banjac 82'), Bjeličić, Jovanović (Milosavljev 62'), Bosančić, Dimitrov (K), Bastajić, Rogač, Tomić (Ilić 72'), Josović, Vidić.Trener: Srđan Blagojević.

Mladost: Zečević, Ivan Milošević (K), Eliomar (Sinđić 88'), Jovanović (Stojanović 90+1'), Odita, Bojović (Tanko 37'), Andrić, Leković, Bogdan Milošević, Pavlović, Šatara. Trener: Goran Stanić.

Čukarički 2 : 0 Javor Matis
Vojvodina 2 : 0 Spartak ŽK
Inđija 0 : 2 Mladost
Partizan 1 : 2 Voždovac
Mačva 0 : 1 Radnički (N)
Napredak 0 : 1 Crvena zvezda