Najbolja igra i ubedljiva pobeda

Najbolje izdanje obrenovačkog srpskoligaša rezultiralo je ubedljivom pobedom nad Crvenom Zvezdom iz M. M. Luga. Mladi trener Slaven Kovačević nije krio zadovoljstvo izdanjem svoga tima, i svakom ponaosob igraču  čestitao je na doprinosu ubedljivoj pobedi. Kapiten i štoper Vladimir Todić, uz iskusnog Peđu Jovića uspešno je komandovao odbranom crvenih.

- Bila je ovo igra za nezaborav. Uživao sam u kreacijama i zalaganju mojih saigrača, a posebno me je oduševio dalekometni Jovićev projektil - u jednom dahu kaže Todić, još pod utiskom veličanstvene fudbalske predstave pored Kolubare. – Ugrožavali smo gol protivnika iz svih pozicija, stvorili 5-6 zrelih prilika za gol, pogodili prečku...Kako to obično biva, kad ne iskoristiš svoje prilike stigne te kazna, i primili smo gol iz prve šanse koju su stvorili crveno-beli.

Rabine igrače kiks nije izbacio iz koloseka. Nastavili su sa atacima ka protivničkom golu i posle samo četiri minuta anulirali prednost Zvezde evro golom Jovića. I u nastavku slika se nije promenila. – Nastavili smo strpljivo i planski da pletemo mrežu oko Zvezdinog šesnaesterca i znali smo da je samo pitanje vremena kada će se mreža zatresti. Pogodili smo stativu i kao kruna velike angažovanosti, motiva i želje stigli su očekivani golovi i pobeda – nadahnuto veli Vladimir Todić, izdanak najčuvenije Rabine generacije, čiji su predvodnici bili internacionalci Đuričić, Stojanović, Dražić...

Obrenovčane već narednog vikenda očekuje još veće iskušenje na Novom Beogradu i duel sa mladom i poletnom ekipom Brodarca. U Radničkom znaju da odlaze u goste dobro organizovanom klubu i ekipi koju predvodi uspešan trenerski tandem Kalajdžić – Vuković. Trener Kovačević ni u narednom meču neće moći da računa na nedovoljno opravljene Lazića i Damnjanovića.

Crvena zvezda 1 : 1 Radnički (O)
OFK Beograd 1 : 2 Sremčica
GSP Polet Dorćol 1 : 2 Jedinstvo
Teleoptik 0 : 0 BSK Borča
TEK Sloga 2 : 1 OFK Mladenovac
Stepojevac Vaga 0 : 0 Radnički (NB)
IMT 7 : 1 Lokomotiva
Brodarac 0 : 5 Zvezdara