OFK Beograd odigrao poslednju kontrolnu utakmicu pred početak prvenstva

Kontrolna utakmica u Gornjem Milanovcu protiv domaćeg Takova, imala je značaj generalne probe pred početak novog šampionata. Romantičari su slavili rezultatom 3:4 golovima Lepovića, Milovanovića, Mitrovića i Nedeljkovića.

Igralo se po velikoj vrućini tako da igračima treba odati priznanje na pruženom i biti zadovoljan viđenim. Zbog povrede na ovoj utakmici nije bilo Stefana Jankovića.

Poveli su domaći, a ubrzo su Ofkovci izjednačili makazicama Lepovića da bi Milovanović postavio konačan rezultat prvog poluvremena. Mitrović je povisio na 3:1, a zatim je domaći igrač, Marković, sa dva pogotka poravnao rezultat. Nedeljković je u 86. minutu postigao pogodak i postavio konačan rezultat. Treba reći da se istakao i kapiten Vraneš koji je, između ostalog, odbranio i jedanaesterac.

OFK Beograd: Vraneš, Bačvanski, Ignjatović, Kukoljac, Petošević, Milovanović, Lepović, Bogdanović, Lazović, Veličković i Mirković. Igrali su još: Jevtić, Mitrović, Županjac, Nedeljković, Ristić, Đurović, Marković, Iličić, Trninić, Pavlović i Ilić.

Utakmicom protiv malomokroluške Crvene zvezde nadrednog vikenda startuje novi šampionat Srpeske lige "Beograd".

Proleter Mihajlovac : Budućnost Krušik 2014
Borac 1926 : Mladi radnik 1926
Šumadija (A) 2 : 1 Sloga 33
Tutin 0 : 0 Jošanica
Mokra Gora 0 : 0 Trepča
Takovo 0 : 1 Sušica
RSK : Sloga (K)
Jedinstvo 1 : 1 Sloga (P)