Rafa rutinski sa Kverijem, slijedi ''Fedak''

Foto. Tennis World USA

Rafa Nadal plasirao se u polufinale Vimbldona. On je u četvrtfinalu savladao Sema Kverija sa 3-0 u setovima.

Rafa je već na startu napravio brejk. Prednost brejka čuvao je do desetog gema. Servirao je za set ali Kveri pravi brejk te izjednačava na 5-5. Međutim, u narednom gemu, Rafa pravi novi brejk. Ponovo je Kveri imao šansu za ribrejk ali je Nadal sačuvao svoj servis te sa 7-5 dobija prvi set.

Rafa pravi brejk na startu drugog seta. Čuvao je prednost brejka iako je Kveri imao brejk šansi. Međutim, Rafa je čuvao brejk prednosti a u sedmom gemu napravio je još jedan brejk te je na kraju sa 6-2 dobio drugi set. I u trećem setu Rafa je bio dominantan i treći set je otvorio brejkom. I u trećem setu je napravio dva brejka te je sa 6-2 dobio set.

U polufinalu ćemo gledati ''Fedal'' jer će Rafa igrati protiv Federera.