Đere stao u polufinalu

Laslo Đere okončao je svoju pobjedničku seriju. Nakon osam vezanih pobjeda Đere je izgubio od Gvida Pelje u polufinalu Sao Paola sa 2-0.

Od saoga starta gledali smo prilično izjednačen meč. Teniseri su dostao dobro igrali na svom servisu i nisu davali protivniku previše šansi. Na kraju je prvi set otišao u taj brejk gdje je viđena prava drama. Vidjeli smo čak 22 poena i igru na razliku a na kraju je srećniji i spretniji bio Pelja koji dobija taj brejk sa 12-10.

Pelja je bolje otvorio drugi set. Laslo očito nije lako prežalio nesrećno izgubljen prvi set pa je Argentinac poveo sa 3-0. Držao je Pelja servis sve do gema kada je servirao za meč. Tada mu se stegla ruka što je Laslo iskoristio i vratio se u meč. Na kraju je i drugi set otišao u taj brejk. Ovaj put nije bio prevelike drame i Pelja je sigurno dobio taj brejk drugog seta.

Bez obzira na poraz, Đere može biti ponosan na sebe i sve što je uradio u protekle dvije sedmice u Brazilu.