FA Kup: Brajton u četvrtfinalu

Fudbaleri Brajtona plasirali su se u četvrtfinale FA Kupa. Oni su savladali Derbi sa 2-1 u petoj rundi najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu.

Brajton je veoma motivisano otvorio susret. Igrali su sjajno, stvarali šanse ali Derbi je odolijevao. Ipak, u 31. minuti, Brajton je poveo. Strijelac za erupciju oduševljenja domaćih navijača, bio je Noker. Brajton je nastavio sa dominacijom i nakon gola i u sudijskoj nadoknadi provg poluvremena poveli su sa 2-0. Srijelac drugog gola bio je Jirgen Lokadia.

Očekivalo se u nastavku da Derbi krene agresivnije jer nisu imali šta da izgube. Međutim, ekipa Frenka Lamparda je bila zaista blijeda. Nije u nastavku ni Brajton briljirao ali su u laganom ritmu čuvali vodstvo. Međutim, Derbi je iz ničega doššao do gola. Ešli Kol u 82. minuti pogađa za 2-1 i time je ostavio svoj tim u igri. Derbi je pritiskao do kraja ali Brajton je sačuvao 2-1 i prošli su dalje.