Kragujevčani platili danak neiskorišćenim šansama

Posle šest uzastopnih pobeda, fudbaleri Radničkog 1923 danas su pretrpeli prvi poraz u prepremnim utakmicama. Kragujevčanima je meru uzela ekipa Jagodine Tabana, koja je na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ slavila sa 1:3 (1:1).

Puleni trenera Dejana Nikolića odigrali su korektnu utakmicu, ali su imali velikih problema sa realizacijom, što je srpskoligaš iz Jagodine znao da kazni. Zaista, prosto je neverovatno šta su sve fudbaleri Radničkog 1923 promašili na današnjem susretu, ali opet, ko zna, možda im se sve to vrati onda kada bude najpotrebnije, u takmičarskim mečevima.

Dejan Nikolić je u prvom poluvremenu izveo sastav bez klasičnog napadača. Najbliži golu protivnika bio je Jovan Lukić, koji je na prethodne dve kontrolne utakmice postigao tri gola, ali je danas zatajio.

Kragujevčani su prvih 45 minuta igrali dobro, stvarali prilike i postigli jedan gol, a da su bili malo skoncentrisaniji u završnici mogli su još bar 2-3 puta da zateresu mrežu protivnika.

Prvu šansu na utakmici imao je Tomislav Todorović u 6. minutu, kada se lepo ubacio po levoj strani, a zatim „zalomio“ u sredinu i šutirao sa šesnaest metara pored gola.

Tri minuta kasnije Lukić i Vujasin su dobro kombinovali, ali je najbolji strelac Radničkog 1923 u dosadašnjem delu sezone uputio slab završni udarac.

Radnički 1923 je do prednosti došao u 14. minutu. Tomislav Todorović je izveo korner, lopta je u petercu pogodila Lazara Petrovića u nogu i završila u mreži.

Ipak, gosti su brzo uspeli da uzvrate. Igrao se 21. minut kada se Dimitrijević vešto oslobodio čuvara i asistirao Mićunoviću, kome nije bilo teško da sa 3-4 metra matira Vasića. Akcija kao na malom fudbalu.

Nakon primljenog gola, Kragujevčani su intezivirali atake ka golu Jagodinaca. Najpre je u 27. minutu zapretio Kovačević udarcem sa distance, a zatim je Popović idealnim centaršutem pronašao Lukića, ovaj odložio loptu Tomi Todoroviću, koji je sa 7-8 metara tukao snažno u golmana.

Par minuta kasnije ponovo se Todorović našao u izglednoj šansi nakon što ga je proigrao Popović, međutim slabo je šutirao.

Dva najbolje prilike da Radnički 1923 ponovo dovede u vođstvo propustio je Jovan Lukić u 38. i 40. minutu. Prvi put kada je nakon asistencije Žerađanina šutirao preko gola, a zatim i posle povratne lopte Tome Todorovića kada je promašio loptu.

Ove promašaje domaćih igrača mogao je da kazni Obradović u finišu prvog dela susreta, ali je Petrović bio na pravom mestu i glavom otklonio opasnost pred svojim golom.

Poslednju priliku u prvih 45 minuta susreta imao je Kovačević, koji se izglednoj poziciji umesto udarca na gol odlučio da asistira nekom od svojih saigrača, što se pokazalo kao loše rešenje.

Za razliku od Kragujevčana, Jagodinci su svoje inače retke šanse uglavnom uspevali da materijalizuju, pa su tako u 53. minutu došli do preokreta i vođstva od 2:1.

Najpre je Mićunović bio u prilici, da bi u nastavku akcije Obradović asistirao rezervisti Džoliću, koji je uspeo da matira Raičevića i obezbedi prednost svom timu.

Samo dva minuta kasnije gosti su imali stopostotnu priliku da uvećaju vođstvo. Dimitrijević je umakao defanzivcima Radničkog, izbio sam pred Raičevića, ali je čuvar mreže kragujevačkog prvoligaša znalački „skratio ugao“, onemogućivši protivničkog igrača da ga savlada.

Trgnuo se potom malo i domaćin. Varjačić je u 57. minutu centirao, a Đorđević nije uspeo da uhvati volej. Tri minuta kasnije Ognjen Ilić je pronašao pred golom Jagodinaca usamljenog Luku Milisavljevića, koji je šutirao pravo u golmana. Isti igrač je pokušao glavom u 74. minutu, ponovo bez željenog efekta.

I kada Kragujevčani nisu uspeli da dođu do izjednačenja, Jagodinci su u 83. minutu pogotkom Mladenovića iz slobodnog udarca uspeli da uvećaju vođstvo i osiguraju pobedu, koja je mogla da bude i ubedljivija da je u finišu utakmice Petar Marković bio za nijansu precizniji.

RADNIČKI 1923 – JAGODINA TABANE 1:3 (1:1)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca:
50
Sudija: Dušan Sretenović (Kragujevac)
Strelci: Petrović u 14. minutu za Radnički 1923, a Mićunović u 21, Džolić u 53. i Mladenović u 83. minutu za Jagodinu Tabane

RADNIČKI 1923: Vasić, Zdravković, Popović, Petrović, Rađen, Aleksijević, Kovačević, Žerađanin, T. Todorović, Vujasin, Lukić. Igrali su još: Raičević, Varjačić, A. Todorović, Arsenijević, O. Ilić, Maksimović, Đorđević i Milisavljević.

JAGODINA TABANE: Jovanović, L. Stojanović, Dimitrijević, Mladenović, Obradović, Marinković, Mitić, Đermanović, Gorčić, Mićunović. Igrali su još: Dinić, Džolić, Sujić, P. Marković, Smiljanić, T. Stojanović i Radisavljević.

Do starta prolećnog dela sezone u Prvoj ligi Srbije fudbalere Radničkog 1923 očekuju još dve provere. Prva u subotu, 16. februara protiv Lokomotive iz Beograda, a za sredu, 20. februar planirana je „generalka“ sa čačanskim Borcem. Obe utakmice igraju se na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ od 14 časova.

RASTANAK SA KAPITENOM

Iznenađujuća vest stigla je pred današnju utakmicu sa Jagodinom Tabane. Iskusni štoper i doskorašnji kapiten Radničkog 1923 Milan Ilić iznenada je dobio unosnu ponudu slovenačkog prvoligaša Krške, pa je rešio da spakuje kofere i promeni sredinu.

Milan Ilić je dres Radničkog 1923 nosio dve i po sezone. Bio je deo one ekipe koja je obezbedila povratak u Prvu ligu Srbije u sezoni 2016/17. Za Radnički 1923 je odigrao 48 utakmica u Prvoj ligi Srbije i postigao pet golova.

Ovo je svakako veliki udarac za klub sa „Čika Dače“, koji je posebno deficitaran na štoperskoj poziciji. S obzirom da je prelazni rok u Srbiji završen 8. februara, Kragujevčanima ostaje jedino da zamenu za Ilića potraže među slobodnim igračima ili da prolećnu polusezonu započnu sa samo dva klasična štopera, Lazarom Petrovićem i novajlijom Nikolom Rađenom, budući da je Uroš Zlatović još uvek povređen.

Kao privremena rešenja ovoj poziciji nameću se „univerzalac“ Nemanja Zdravković, koga je Dejan Nikolić danas i isprobao u ovoj ulozi, kao i mladi Nikola Božović.

SFS Borac 4 : 0 Zaplanjac
GFK Dubočica 2 : 1 Car Konstantin
Pukovac 2 : 0 Radnički (S)
Jedinstvo (P) 3 : 2 Jedinstvo (B)
Budućnost 3 : 2 Radan
Radnički (P) 3 : 1 OFK Sinđelić
Moravac Orion 1 : 0 Trstenik PPT
Dunav 2 : 3 Rtanj