Prva pobeda Zmajeva na pripremama!

Fudbaleri Voždovca ostvarili su prvu pobedu na pripremama u Turskoj. Poražena je ekipa Leha iz Poznanja, golom Alena Mašovića u 67. minutu igre. Duel sa timom koji trenutno zauzima respektabilno treće mesto na tabeli poljskog šampionata bila je prava provera za izabranike Dragana Aničića, ali što je jako bitno, pokazala da će Voždovac u budućnosti moći ozbiljno da računa na mlade igrače koji izrastaju u stubove igre kluba.

U prvom delu utakmice oba rivala igrala su oprezno, te se igra odvijala većinom na sredini terena, a prva izglednija šansa usledila je tek u 24. minutu kada je igrač Leha istrčao sam ispred golmana Ilića, međutim dao je sebi mnogo jak for, te je golman Zmajeva uspeo da prvi stigne do lopte.

Nedugo nakon toga, Stuparević je fauliran na daljini od 20 metara od gola Leha, a lopte se prihvatio Andrija Luković, Izveo je slobodnjak u njegovom stilu, lopta je krenula u gornji desni ugao gola, međutim golman Leha u zadnjem momentu uspeo je da odbrani spreči Voždovac da povede.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0 i blagom inicijativom Zmajeva.

U 60. minutu igre Mašović je nagovestio da bi mogao da bude opasan po gol Leha. Izašao je sam ispred golmana, ali zakasnio sa reakcijom, te je golman Leha prvi stigao do lopte. Ali tako nije bilo u 67. minutu igre.

Andrija Luković je sjajno proigrao Mašovića koji je probio po levoj strani terena, zatim sjajnim driblingom izbacio iz igre svog čuvara i rutinski poslao loptu u dalji ugao golmana i tako doveo Voždovac u vođstvo od 1:0!

Nakon toga Leh preuzima inicijativu želeći da izjednači, a najbliži izjednečenju bio je u 75. minutu. Purtić je napravio faul na oko 18 metara od gola i pružio priliku igračima Leha da poravnaju rezultat, međutim stativa je bila saveznik Zmajeva, pa je rezultat ostao nepromenjen.

Nakon ove šanse, Zmajevi su mirno priveli utakmicu kraju i ostvarili prvu pobedu na pripremama u Turskoj.

Drugo poluvreme može da zadovolji sve u klubu, jer je pokazalo da Voždovac neće morati da brine za budućnost.

Strahinja Bošnjak igrao je u zadnjoj liniji sa sigurnošću i zrelošću koja pokazuje da je pred njim tek velika karijera i da je sportski sektor Voždovca napravio pravi potez dovođenjem mladog štopera . Takođe izdanak fudbalske škole Voždovca, Stefan Purtić prikazao je odličnu partiju i sigurno kontrolisao igru na sredini terena. Plejadu mladih igrača upotpunili su i Nišić, Zličić, Stoisavljević i Duronjić. Odličan skauting u mlađim kategorijama doveo je sve ove igrače u redove Zmajeva, a tek u narednom periodu njihova uloga u timu doći će do punog izražaja.

Na kraju, šef stručnog štaba Dragan Aničić bio je zadovoljan učinkom izabranika, „Srećan sam što igra počinje da liči na ono što sam hteo, a to je čvrsta igra sa dominacijom nad protivnikom. Leh je trećeplasiran u poljskom šampionatu, i mislim da smo se odlično nosili sa njima. Ovo je druga utakmica u kojoj nismo primili gol i to je takođe razlog za zadovoljstvo“, zadovoljno konstatuje Aničić.

Sledeća utakmica koja očekuje Zmajeve u Turskoj igra se protiv ekipe danskog Sonderjiska 02. februara.