Radnički pobedio Avangard, Lalatović zadovoljan

Fudbaleri Radničkog odigrali su drugi kontrolni meč na pripremama u turskom beleku i savladali ruski Avangard iz Kurska rezultatom 3:0.

Niški tim je u subotu poražen od slovačke Podbrezovije, ali je danas popravio utisak u duelu sa ruskim drugoligašem i dominantnom partijom stigao do ubedljivog trijumfa.

Pogotke za Radnički postigli su Damir Kojašević, Nermin Haskić i Petar Petrović.

Šef stručnog štaba Radničkog Nenad Lalatović na teren je poslao sledeću postavu: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Drinčić, Bondarenko, Grbić, Ranđelović, Kojašević i Haskić.  Radovan Pankov je u prvom poluvremenu dobio crveni karton, ali su se ekipe dogovorile da i dalje igraju 11 na 11, pa je umesto njega ušao Riota Noma.

U drugom poluvremnu su šansu dobili: Bulajić, Ćirković, Marko Petrović, Aleksa Jovanović, Živković, Krstić, Čumić, Petar Petrović, Nikodijević i Ristić.

Trener Nenad Lalatović bio je zadovoljan nakon meča sa trećeplasiranim timom druge lige Rusije.

-Što se tiče današnje utakmice igrali  je pod velikim naporom zbog jakih treninga. Rezultat mi nije bitan, ali je lepo kada se pobedi. Igrali smo protiv ruskog tima koji drži jedan od bogatijih ljudi u toj zemlji. Odigrali smo dobru utakmicu, u kojoj  smo mogli da pobedimo i ubedljivije. Postizali smo golove na vreme, a u defanzivi smo stajali jako dobro. Kretali smo se odlično bez lopte i osvajali prostor. Igrači su ispoštovali sve, a bili su malo svežiji nego u prvoj utakmici. Tada nisu bili dobri uslovi za fudbal. Danas smo pokazali da smo na pravom putu. Odigrali smo tri utakmice tokom priprema, imamo dve pobede i poraz. Raduje me igra našeg Radničkog i mislim da ćemo biti pravi kada se nastavi prvenstvo- rekao je Lalatović.

Radnički će 1. februara odmeriti snage sa šampionom Slovačke Spartakom iz Trnave.