Filipov rezultat karijere, kraj za Aleks

Filip Krajinović ostvario je rezultat karijere na Gren Slemu. On je u drugom kolu savladao Rusa Donskoja sa 3-0 te će po prvi put u karijeri igrati u trećem kolu nekog Gren Slem turnira. Krajinović je od starta nametnuo svoj ritam. Napravio je brejk u trećem gemu prvog seta i do kraja seta sačuvao brejk prednosti te dobio set sa 6-4. Drugi i treći set bili su izjednačeni i oba puta igrao se taj brejk. U drugom setu viđena je velika borba. Filip je u taj brejku imao set loptu na servis ali ju nije iskoristio. Ipak, sačuvao je mentalnu stabilnost i dobio je taj brejk sa 10-8. Taj brejk trećeg seta bio je bez drame i Krajinović ga je dobio sa 7-2. Filip će u trećem kolu igrati protiv Borne Ćorića koji je eliminisao Mađara Fučovića.

Jedina naša predstavnica kod dama, Aleksandra Krunić, završila je takmičenje u drugom kolu. Bolja od nje bila je Kineskinja Vang sa 2-0. Prvih pet gemova Aleks je dobro parirala protivnici. Međutim Kineskinja u šestom gemu prvog seta pravi brejk. Kasnije je napravila još jedan i dobila je set sa 6-2. U drugom setu Kineskinja u četvrtom gemu pravi brejk koji je sačuvala i dobila set sa 6-3. Vang će u trećem kolu igrati protiv Sevastove koja je savladala Andresku sa 2-1.