"Orlići" odneli bod sa "Čika Dače"

U jednom od derbija 22. kola Prve lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 i Sinđelića podelili su bodove danas na „Čika Dači“ – 1:1 (1:0). Kragujevčani su prvi došli do vođstva, igrali odlično u većem delu prvog poluvremena, ali su u nastavku susreta fizički pali i povukli se, što su gosti uspeli da iskoriste i došli do izjednačujućeg pogotka.

Izabranici Dejana Nikolića propustili su idealnu priliku da preteknu Beograđane na tabeli i kolo pre odlaska na zimsku pauzu izbiju na peto mesto. Ovako, Šumadinci su nakon današnjeg remija „skliznuli“ za jednu poziciju na tabeli, ali su i dalje zadržali mesto među prvih osam ekipa koje konkurišu za plej-of.

Obe ekipe su u ovaj susret ušle nekompletne. U Radničkom je zbog parnih kartona izostao štoper Lazar Petrović, dok trener Sinđelića Radomir Koković nije mogao da računa na kapitena Cakića, napadača Ivanovića i iskusnog internacionalca Valentića.

Fudbaleri Radničkog bolje su ušli u ovaj susret i bili konkretniji u prvih 45 minuta susreta. Već u 2. minutu Kovačević je lukavim potezom umalo iznenadio golmana Sinđelića Marka Trkulju, a zatim je u 10. minutu pokušao i štoper Kragujevčana Milan Ilić nakon prekida i ubačene lopte od strane Vujasina, ali je njegov udarac glavom završio van okvira gola.

Imali su „orlići“ dosta sreće u 12. minutu, kada je Stevan Kovačević sjajno proigrao Tomislava Todorovića, a on sa nekih 10-11 metara pokušao da prebaci golmana Trkulju, međutim, lopta je pogodila prečku i odbila se natrag u polje.

U 16. minutu Ratković je nakon lepog driblinga stvorio sebi prostor za udarac, a zatim šutirao snažno po zemlji pored gola, zaradivši pri tom aplauze publike.

Dva minuta kasnije viđena je prva zanimljiva situacija pred golom Radničkog. Stanković je centirao sa leve strane, a omaleni Miloš Đorđević uspeo da nadvisi u skoku Aleksu Todorovića i zahvati loptu glavom, ipak nedovoljno da ozbiljnije ugrozi Lazara Raičevića.

Lepo su kombinovali Kragujevčani u 23. minutu utakmice. Toma Todorović je započeo akciju, Ratković produžio do Lukića, koji iz izgledne pozicije nije uspeo da nadmudri golmana Sinđelića.

Najbolju priliku za goste u prvom delu susreta propustio je iskusni Miloš Krstić, kada je u 27. minutu umakao pažnji svojih čuvara i izbio sam ispred Raičevića, koji je uspeo da zakači loptu dovoljno da ona umesto u mreži završi u korneru.

Dva minuta kasnije na drugoj strani revanširao se Tomislav Todorović odličnim udarcem iskosa sa leve strane, ali je lopta završila tik pored stative.

Kragujevčani su bolju igru u ovom delu susreta konačno uspeli da krunišu u 36. minutu. Lukić je uputio idealan centaršut sa desne strane, a Vujasin utrčao u peterac gostiju i zakucao loptu glavom u mrežu za opštu radost navijača Radničkog na „Čika Dači“.

Do kraja prvog dela susreta nije bilo većih prilika za promenu rezultata, ali se očekivalo da će u nastavku Beograđani zaigrati znatno ofanzivnije u nameri da što pre stignu do izjednačenja.

To se i desilo. Jednostavno, „orlići“ su od samog starta drugog poluvremena preuzeli terensku inicijativu i počeli da kruže oko šesnaesterca Radničkog. Tako se već u 50. minutu Đorđević našao u opasnoj prilici pred golom domaćina, ali je izostala željena završnica. Isti igrač je u 58. minutu uputio dobar centaršut sa desne strane, a Krstić šutirao glavom preko gola.

Sve je to bio uvod u izjednačenje rezultata, koje se dogodilo u 69. minutu. Piščević je proturio loptu kroz uspavanu odbranu Radničkog do Tufegdžića, koji je svojim sedmim golom u sezoni doneo gostujućem timu rezultatsko poravnanje.

Pokušavali su fudbaleri Radničkog 1923 da u poslednjih dvadesetak minuta ponovo dođu do vođstva, ali im je jednostavno ponestalo snage, pa je na kraju ovaj zanimljiv susret na „Čika Dači“ okončan bez pobednika.

RADNIČKI 1923 – SINĐELIĆ  1:1 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 700
Sudija: Nikola Radaković (Novi Sad)
Pomoćnici: Aleksandar Vladić (Šid), Ivan Mikalački (Zrenjanin)
Strelci: Vujasin u 36. minutu za Radnički 1923, a Tufegdžić u 69. minutu za Sinđelić
Žuti kartoni: Lalić (Radnički 1923), Branković (Sinđelić)

RADNIČKI 1923: Raičević, Lalić, A. Todorović, Zdravković, M. Ilić, Aleksijević, Kovačević (od 78. Maksimović), Lukić, T. Todorović (od 70 Markišić), Vujasin, Ratković (od 84. Arsenijević).

SINĐELIĆ: Trkulja, Bumbar, Stanković, Kričak, Branković, Piščević, Đurić, Đorđević (od 85. Pešić), Janjić, Krstić (od 80. Vladislav), Tufegdžić.

Posle ovog remija i pobede Metalca na gostovanju Teleoptiku (2:1), Radnički 1923 je pao sa šeste na sedmu poziciju sa 37 bodova. Sinđelić je ostao na petom mestu sa 38 bodova, koliko sada ima i šestoplasirani Metalac.

U poslednjem kolu pred odlazak na zimsku pauzu, fudbalere kragujevačkog prvoligaša očekuje gostovanje ekipi Zlatibora na popularnoj „Švajcariji“.