Kragujevčani "petardirali" Novi Pazar

Fudbaleri Radničkog 1923 ostvarili su večeras na gostovanju Novom Pazaru najubedljiviju pobedu u dosadašnjem delu sezone. Kragujevčani su slavili sa čak 5:0 (1:0), pri čemu su četiri od tih pet pogodaka postigli nakon kornera.

Radnički 1923 jeste imao ulogu favorita u susretu sa podmlađenom ekipom Novog Pazara, ali ni najveći optimisti nisu mogli predvideti ovako ubedljiv trijumf Šumadinaca. Prekidi su se pokazali kao „rak rana“ Pazaraca, koji su čak četiri puta kapitulirali nakon udaraca iz ugla.

U 8. minutu viđena je prva dobra akcija kragujevačkog prvoligaša na utakmici. Tomislav Todorović je centrirao, lopta zakačila nekog od igrača domaće ekipe, promenila smer i umalo iznenadila golmana Novog Pazara Tamera Preljevića, koji je uz dosta problema uspeo da je izbaci u korner.

U 17. minutu domaćin je propustio sjajnu priliku da dođe do vođstva. Mavrić je oštro centrirao sa desne strene, na loptu je natrčao Islamović i sa jednaest metara je poslao pored gola.

Potom je pokušao na drugoj strani Vujasin snažnim udarcem sa preko dvadeset metara da iznenadi Preljevića, koji je još jednom dobro intervenisao.

I onda je usledio 36. minut kada je kragujevački tim stigao do rezultatske prednosti. Korner sa leve strane je izveo Tomislav Todorović, lopta je nezgodno odskočila na petercu, prevarila Seada Islamovića, ali ne i Lazara Petrovića koji je dobro procenio njen let i spretnom reakcijom je poslao u mrežu.

Umalo da Radnički u 43. minutu duplira vođstvo nakon što se golman Preljević nepotrebno poigravao pred svojim golom. Potom je i Ognjen Ilić šutirao sa 17-18 metara udaljenosti preko gola, ali promene rezultata nije bilo.

Prvu priliku u drugom delu susreta imao je Tomislav Todorović nakon dobrog proigravanja Ratkovića, ali je njegov udarac sa 11-12 metara završio van okvira gola.

Stevan Kovačević je u 59. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, a golman Preljević izbio loptu u korner. Nakon udarca iz ugla koji je ponovo izveo Tomislav Todorović, Milan Ilić je na drugoj stativi glavom zakucao loptu u mrežu i duplirao vođstvo svog tima.

Dva minuta kasnije zapretili su i fudbaleri Novog Pazara posle kornera, ali je udarac glavom Anela Bihorca uspeo da zaustavi Lazar Raičević.

U 72. minutu Mavrić je pokušao da kazni grešku fudbalera Radničkog 1923 na njihovoj polovini, međutim nije baš najbolje zahvatio loptu.

A onda u 80. minutu novi udarac iz ugla za Kragujevčane i novi pogodak. Strelac je ovoga puta bio Zdravković, a asistent po treći put na utakmici Tomislav Todorović.

Četiri minuta kasnije još jedan korner za Radnički, ovoga puta sa desne strane, koji je izveo Stevan Kovačević, a lopta na volšeban način završila u mreži za 4:0.

Tačku na ovu goleadu stavio je rezervista Jovan Lukić u 89. minutu susreta. Bila je to sjajna akcija Kragujevčana koju je započeo Vujasin, Maksimović je propustio loptu do Lukića, koji je utrčao iz drugog plana i rutinski matirao Preljevića za konačnih 5:0.

NOVI PAZAR – RADNIČKI 1923  0:5 (0:1)

NOVI PAZAR
Stadion: Gradski
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)
Pomoćnici: Dragan Nikolić (Požarevac), Milan Pešović (Kraljevo)
Strelci: Petrović u 36, M. Ilić u 59, Zdravković u 80, Kovačević u 84. i Lukić u 89. minutu
Žuti kartoni: Islamović, Lakota (Novi Pazar), Markišić, Ratković (Radnički 1923)

NOVI PAZAR: Preljević, Hazirović, F. Bihorac, Lakota, K. Ragipović (od 58. Novalić), Islamović (od 64. Hadžibulić), Nailović, A. Bihorac, Mavrić, A. Ragipović (od 84. Ajdinović), Brunčević.

RADNIČKI 1923: Raičević, Zdravković, A. Todorović, Petrović, M. Ilić, Markišić (od 71. Aleksijević), Kovačević, O. Ilić, T. Todorović (od 81. Maksimović), Vujasin, Ratković (od 64. Lukić).

Nakon ovog trijumfa Radnički 1923 se vratio na sedmu poziciju prvoligaške tabele sa bodom prednosti u odnosu na osmoplasiranu Bežaniju, koja predstojećeg vikenda stiže na „Čika Daču“ u okviru 20. kola.