Bela Palanka na krilima Dragana Ranđelovića savladala "Pobednik" iz Prijepolja

U nedelju 07.10.2018.god. u okviru 3 redovnog rukometnog kola Super B lige Srbije Istok-Zapad u jednoj izuzetno teškoj i do samog kraja neizvesnoj utakmici, belopalanački rukometaši su ipak uspeli da pobede i slave rezultatom 26:25. Da će ovo biti izuzetno teška utakmica za Belopalanačke momke videlo se već na samom početku, kad su se postizali golovi, gol za gol, čas na jednoj, čas na drugoj strani, i na kraju poluvremena otišlo se na odmor sa minimalnim vođstvom gostujuće ekipe rezultatom 13:14. Početkom drugog poluvremena rukometaši Bele Palanke su zaigrali malo bolje, ali gosti nisu dozvoljavali da se rezultatski odmaknu već su im uvek bili tu za ''vratom'' i razliku koja je u 55 minutu iznosila 2 gola u korist domaćeg tima, ponovo uspeli da pristignu i izjednače tako da je rezultat na semaforu u 59 minutu bio 25:25. Domaći igrači su bukvalno u poslednjim trenutcima utakmice preko iskusnog desnog krila Veljkovića uspeli da postignu pobedonosni gol za krajnji rezultat 26:25.

Od samog početka, pa do kraja ove utakmice, mnogo je bilo grešaka u igri domaće ekipe, puno promašenih ''zicera'', slaba igra u odbrani i izuzetno slabe partije golmana Lazića i Stankovića na golu. Bila je ovo utakmica iz koje će se pamtiti samo krajnji rezultat ali je svakako i pouka domaćim igračima i treneru, da ni jedna ne može biti unapred dobijena i da nema opuštanja ko god bio protivnik. Na treneru Koprivici je da sa svojim igračima izvrši analizu igra na ovoj utakmici i da sve ono što nije valjalo, a nije valjalo mnogo toga u narednom periodu pokuša da promeni i odkloni, jer domaću ekipu već za vikend očekuje teško gostovanje u Priboju. Na kraju, čestitke Belopalančanima na još jednoj pobedi, navijačima UGBP na podršci, ali ovakvu kako kažu iz kluba "moramo što pre da promenimo". Igrač utakmice je bio levi bek Dragan Ranđelović-Gaga iz Bele Palanke.

Hajduk Veljko 27 : 30 Radnički 1964
Kuršumlija 28 : 27 Topličanin
Zlatar 29 : 26 Vranje 1957
Lokomotiva 27 : 31 Priboj
Bela Palanka 26 : 25 Pobednik
Žitorađa 24 : 22 Dubočica 54