Voša preslišala Železničar!

Rukometaši Vojvodine osvojili su prvi trofej ove sezone pošto su u Superkupu ostvarili ubedljivu pobedu nad velikim rivalom, niškim Železničarom (26:20).

Novosađani su došli do petog pehara i najuspešniji su klub u ovom takmičenju koje se održava od 2009. godine. U reprizi susreta iz 2014. ponovo su se radovali igrači sa Slane bare, dok su Nišlije doživele drugi poraz u isto toliko Superkupova.

U susretu aktuelnog šampiona iz Novog Sada i osvajača Kupa Srbije Vojvodina je na terenu pokazala da je trenutno uigranija i kvalitetnija ekipa. Iako je na poluvremenu izgledalo da će meč biti neizvestan, da ne dođe do tog scenarija potrudili su se rukometaši u crveno–belim dresovima, koji su u potpunosti dominirali u drugom delu utakmice.

Vojvodina je dobro otvorila meč i povela 4:1. Nišlije nisu imale konkretnih rešenja u napadu, a za to je bila kriva i odlična odbrana Novosađana. Koristili su rukometaši Vojvodine svaku priliku, Verkić je odrađivao dobar posao na golu, a Grozdanić očekivano na liniji penala. Pogotkom Prodanovića crveno–beli došli su na plus pet – 9:4. Razbudile su se Nišlije posle tajm–auta trenera Vujovića, popravili su odbranu i zaigrali su sigurnije u napadu. Preko raspoloženog Sretenovića Železničar je pet minuta pred kraj prvog poluvemena vratio neizvenost u meč i približio se na gol zaostatka (10:9). Na odmor je Vojvodina ipak otišla sa dva gola prednosti – 12:10.

U nastavku su izabranici Borisa Rojevića odmah napravili osetniju prednost i pošto je na semaforu osvanulo 16:11, Vujović je opet reagovao tajm–autom. Nije se mnogo promenila slika na terenu, Vojvodina je nastavila u istom ritmu, pa su Prodanović i Ovčina častili publiku i cepelinom (18:12). U potpunosti su dominirali Novosađani u ovom delu igre, a Čelica ih je vodio do velikih osam golova viška na 12. minuta do kraja (21:13). Mirković je pogodio i za dvocifrenu prednost (23:13) i pitanje pobednika bilo je rešeno.

Vojvodina – Železničar 26:20 (12:10)

MIONICA: Sportska hala Mionica, gledalaca: 200. Sudije: Boričić i Marković. Isključenja: Vojvodina 16, Železničar 12 minuta. Sedmerci: Vojvodina 5 (4), Železničar 3 (3).

VOJVODINA: Ovčina 2, Milić, Mirković 2, Čelica 8, Potpara 1, Perović, Marijanac 1, Ratković, Prodanović 3, Tomić 1, Stanković, Nikolić, Trkulja 2, Verkić, Milašević, Grozdanić 6 (4).

ŽELEZNIČAR: Vejin 1, Živković 5, Stanojević, Banduka, Kljajić, Lazić, Mihaljević, Sretenović 4, Milovanović 3, Mađar, Spasić 4 (1), Pavlović, Jevtić, Damjanović 2, Potkonjak, Milosavljević 1.