Očekuje se tvrda utakmica u Dobanovcima

Pred fudbalerima Inđije je nov prvenstveni izazov. Predstoji gostovanje u Dobanovcima. Sjajan start sezone je iza fudbalera inđijskog prvoligaša. Do sada su izgubljena samo dva boda i to na sopstvenom terenu. Ovog puta put zeleno bele vodi u po njih obližnje Dobanovce. Tamo u poslednje dve sezone Inđija nije osvojila ni jedan bod. Teško gostovanje, a sa time se slaže i šef stručnog štaba u zeleno belom timi, Srđan Blagojević.

"Izuzetno teška utakmica koja nas čeka. Prošlu utakmicu koju smo igrali tamo, bila je izuzetno napeta, tvrda. Igrali smo praktično 60 minuta sa igračem manje. Na kraju smo izgubili u 92.minutu iz penala. To je bilo jako turbulentno. Ono što očekujem u nedelju nerazlikuje se verovatno mnogo od toga. Nadam se samo da će rezultat biti drugačiji. Očekuje nas protivnik sigurno jako motivisan. Jako kvalitetna ekipa, čak po kvalitetu iznad trenutnog plasmana. Lepo izbalansirana ekipa, sa nekim čak superligaškim igračima. Sa trenerom koji je radio u Super ligi. Potkovana ekipa, tehnički i taktički. Specifičan ambijent. Malo drugačiji u odnosu na neke predhodne utakmice u kojima smo gostovali. Na nama je da se dobro pripremimo. Na nama je da se suprostavimo, predpostavljamo jako motivisanom protivniku i da opravdamo ono što se od nas očekuje, a to je da ostavimo utisak kako dolikuje trenutnom lideru Prve lige Srbije".

Utakmica iza Inđije u Kupu Srbije je donela i prvi negativni rezultat u sezoni, ali i povrede nekih igrača. O zdrastvenoj situaciji Blagojević ističe,

"Mi smo na toj utakmici odlučili da pružimo šansu igračima koji su sastavni deo ove ekipe, a koji su imali manju minutažu do sada. S' obzirom da je prvenstvo dugačko, da nam je potrebno da razigramo svakog pojedinca, upravo ta utakmica je tome i poslužila. Na žalost. Ono što je najnegativnije je to što smo izgubili od Zemuna 2: 0, ali i što smo se suočili sa dve nenadane povrede. Nadam se lakše prirode. Nemanja Stojanović je morao da izađe u 20.minutu, zbog povrede zadnje lože. I Nebojša Ivančević koji ga je zamenio, požalio se na povredu mišića primičaca, dvadesetak minuta pred kraj. Tako da smo bili primorani da izvršimo dve izmene i da čekamo da vidimo kako će se odvijati  situacija sa njihovim povredama. Da vidimo u kojoj ćemo meri moći da računamo na njih za nedeljnu utakmicu".

Milan Janjić je bio čovek odluke sa poslednjeg gostovanja Inđije u Bežaniji. Njegovo zalaganje i znanje na terenu pleni sve više inđijsku publiku. Janjić se po prvi put vraća u Dobanovce gde je proveo nekoliko sezona.

"Očekuje nas izuzetno teška utakmica. Najteža od početka prvenstva. Očekujem izuzetno težak teren. Na nama je da damo sve od sebe i da ostvarimo što bolji rezultat. Sigurno su jedna od najboljih ekipa. Sigurno u top pet. Neočekuje nas ni malo lagan zadatak, ali borićemo se pa kako bude".

Utakmica u Dobanovcima počinje  15,30 časova u nedelju na stadionu Budućnosti.