Nole čeka Gaskea

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Amerikanca Tenisa Sandgrena u meču drugog kola Ju - Es opena  3:1 (6:1, 6:3, 6:7, 6:2).. Protivnik našeg tenisera u trećem kolu biće Rišar Gaske.

Đoković je tako zabežežio i drugu pobedu na turniru kao i drugi trijumf iz isto toliko duela sa Sandgrenom, u meču koji je trajao dva časa i 48. minuta.

Prvi reket Srbije odlično je započeo meč. Prva dva seta Đoković je lako rešio u svoju korist sa po dva brejka.

U trećem setu Amerikanac se razigrao i „opustio" ruku i petom gemu uspeo da oduzme našem teniseru servis. Novak je već u narednom gemu uzvratio brejk. Sandgren je u tom periodu znano popravio nivo igre pa je set otišao u taj-brejk u kome je Đoković puno grešio a domaći teniser je pogađao neke neverovatne udarce i na kraju zasluženo slavio sa 7:2.

U četvrtom setu, Đoković je povratio igru i ponovo sa dva brejka rutinski priveo meč kraju za plasman u treće kolo turnira.

Naredni rival našeg tenisera biće Rišar Gaske koji je savladao Lasla Đerea 6:3, 7:6,6:3.