PL: Brajton iznenadio Junajteda

Fudbaleri Brajtona savladali su Mnačester Junajted sa 3-2 u drugom kolu Premijer lige.

Juanjted je dobro otvorio susret. Imali su posjed lopte, imali i neke dobre akcije ali nisu došli do prednosti. Brajton je bio strpljiv a onda je uslijedilo njihovih pet minuta. Prvo je Glen Mari pogodio za 1-0 u 25 minuti a samo par minuta kasnije Dafi je pogodio za 2-0. No, Junajted nije tek tako odustao. Luk Šo je sjajno ubacio a Lukaku je u 35. minuti pogodio za 2-1. Iako se činilo da se Mančester vraća i da može i do poravnanja, Brajton je do kraja poluvremena uvećao prednost. Baili je nespretno startovao na Grosu a sudija je pokazao na jedanesterac. Gros je i izveo penal i uz dosta sreće pogodio je za 3-1.

Murinjo je pokušao izmjenama da razdrma ekipu. No, Junajted je izgledao zaista blijedo. Nisu mogli da se povežu i bilo je mnogo netačnih dodavanja. Tek u 73. minuti imali su prvi pravi pokušaj u nastavku ali je Rajan odbranio šut Pogbe. Brajton je mirno čuvao prednost sve do poslednjih trenutaka. Tada Dafi nespretno0 pravi penal a Pogba pogađa za 3-2. Ipak, to je bila samo utjeha za goste jer poraz izbjegli nisu. Brajton je došao do velike pobjede a ovo izdanje Junajteda je samo pokazatelj da će imati lošu sezonu.