Brondbi slavio u prvoj utakmici

Fudbaleri Spartaka nakon velikog uspeha u drugom kolu kvalifikacja kada su izbacili Spartu iz Praga nisu uspeli da naprave još jedno veliko iznenađenje. Na stadionu Rajko Mitić doživeli su prvi poraz kao domaćini u Evropskim utakmicama i sa zaostatkom od dva gola putuju na revanš u Dansku koji će se odigrati za nedelju dana.

Brondbi je u prva dva kola bio slobodan i ovo je njihov prvi ovosezonski nastup u Evropi. Subotičani su dobro odigrali prvo poluvreme i prava je šteta što rezultat nije bio povoljniji za njih u tom delu. Prvu priliku imali su fudbaleri Spartaka kada je Vukčević prošao po strani loptu uputio pred gol protivika gde je Čečarić iz peterca gađao u zemlju da bi se lopta odbila nešto malo preko gola.

Na veliku žalost subotičana, koji su došli da bodre svoj klub, ekipa Brondbija je povela iz prve prilike. Igrao se 29. minut kada je na ubačenu loptu odlično odreagovao Domik Kajzer i između dva igrača Spartaka smestio je u mrežu iza golmana Perića.

Nakon primljenog gola Spartak je preuzeo inicijativu. Postigli su i gol u 31. minutu koji je opravdano poništen pošto se u nedozvoljenoj poziciji našao Đenić koji je na asistenciju Čečarića postigao gol. U poslednjih desetak minuta Subotičani su bili bolji rival, mešutim nusu uspeli da ugroze gol favorizovanih gostiju .

Početkom drugog poluvremena u igru je ušao Hanio Mukhtar koji je nakon samo dva minuta igre povećao prednost danaca. Sa ivice šesnaest metara uputio je izuzetno precizan udarac za 0:2. Drugi primljeni gol uzdrmao je igrače Spartaka koji nisu uspeli da se oporave. Strelac drugog gola zapretio je u 73. minutu no ovaj put lopta odlazi preko prečke. Imalis u subotičani u finišu  meča šansu da smanje rezultat, međutim golman Švab je u poslednjem trenutku skinuo loptu sa noge Đeniću.  Revanš meč u danskoj igra se 16. avgusta.

Spartak Ždrepčeva Krv – Brondbi 0:2 (0:1)

Stadion „Rajko Mitić“ u Beogradu. Sudija: K. Blom (Ned). Strelci: 0:1 Dominik Kajzer (29. min), 0:2 Mukhtar (47. min)

Spartak Ždrepčeva Krv: Perić – Milošević, Tekijaški, Ćalasan, Dunđerski (89. Čou), Šimura, Glavčić, Vukčević (69. Afum), Ćećarić, Đuričin (69. Torbica), Đenić

Brendbi: Švabe, Jung, Roker, Hermanson, Larson, Radošević, Tibling (46. Mukhtar), Kajzer, Fikser (67. Vigen) Jensen, Erceg, Vilček (84. Uhre)