"Romantičari" i "Majstori" podelili bodove

Pobedonosni niz Beograda, začinjen sa pregršt golova u protivničkim mrežama, zaustavljen je na Karaburmi na utakmici protiv novobeogradskih "Majstora". Remizirali smo rezultatom 1-1 protiv rivala sa kojim smo u Prvoj ligi SFRJ igrali prvenstvene utakmice još od sezone 1953/54.

Poveli su gosti u 31. minutu utakmice nakon greške Radojkovića i njegovog auto-gola nakon čega se i povredio pa je morao van terena, a njegovo mesto je zauzeo Veličković. Samo osam minuta kasnije konačan rezultat je postavio mladi Milovanović nakon asistencije Krstića.

Nešto bolje izdanje imali smo u drugom poluvremenu meča, ali su gosti znalački zatvorili puteve ka svom golu pa su mreže ostale mirne. Izdvajamo šansu koju je imao Milovanović.

Jesenas smo protiv Radničkog slavili u gostima sa 2-0, a još dva kola je ostalo do kraja prvenstvene trke. Prvo mesto je za nas već odavno nedostižno, a za drugu poziciju na tabeli borićemo se protiv Grafičara. U narednom kolu gostujemo IMT-a, dok na kraju igramo protiv Radničkog iz Obrenovca gde će se Plavi oprostiti od svoje publike na Karaburmi.

Sopot 5 : 2 Prva Iskra
Jedinstvo 1 : 1 BASK
Lokomotiva 2 : 2 BSK Borča
Grafičar 1 : 2 Žarkovo
Kolubara 2 : 1 Stepojevac Vaga
GSP Polet Dorćol 5 : 2 BSK Batajnica
OFK Beograd 1 : 1 Radnički (NB)
Radnički (O) 2 : 1 IMT