"Beli" učinili prvi "korak nade"!

Prva liga Srbije: Radnički  - ČSK Čelarevo 2:0

Radnički: Bulajić 7, Stojanovski 7, B. Mančić 7 , Miloš Nikolić 7 , Dojkić 7, Tolić 7,  Liščević 7 ( Filipović ) , Spasić 7, Jovanović 7, M.Mančić  8 , (Dimitrov )  N. Petrov 7 (Žeradjanin). Rezerve: Stamenković,Milan . Nikolić, Ivković, Petrić  Filipović, Dimitrov, N. Mančić.

Osma utakmica ovog poroleća donela je prvu radost, a do kraja borbi za opstanak u Ligi ostalo je još SEDAM neizvesnih koraka.

S obzirom da će i ostali konkurenti imati isti cilj kao Radnički, opšti je utisak da će se ,,iznad linije,, naći onene ekipe, ja ću dodati klubovi, koji budu igrali bolje, ali i koji se nadalje budu bolje ,,snalazili,,. Verujem da razumete šta sam želeo da kažem. U proteklih sedam utakmica dok su se drugi ,,snalazili,, izgleda da su u Radničkom gledali u nebo i čekali da bodovi padnu odozgo. Nisu padali , niti će padati. Bilo bi zaista nekorektno sada objašnjavati ko se kako ,,snalazio,, ali, fudbal je postala takva igra da ima svoje tkzv, ,,prateće,, aktivnosti, koje očigledno odlučuju o svemu. Bilo i biće!

Danas je u Pirotu odlučivao samo fudbal!!! Igrala su dva kandidata za ispadanje i tu ,,snalaženju,, nije bilio mesta. Igralo se otvoreno, borbeno , ali u granicama fer pleja , što je za svaku pohvalu.

Tu velike zasluge ima i autoritativni, mladi beogradski arbitar  Dejan Trifković, upamtite ime, sudija za veliku scenu, , koji je pokazao sve ono što treba da radi savremneni sudija. Kretao se odlično, procene su mu bile uvek jasne i precizne, nije se ,,mnogo čuo,, pustio je da se rivali bore  i rekao bih zahvaljujući i njemu, fudbaleri su nekako prihvatili i takvu igru. Poštovali se i ostavili izuzetan utisak i po tome. Rekao bih da ih je mladi arbiatar Dejan Trifković, upravo i usmeravao ka fer poleju!

Radnički je delovao organizovanije, sigurnije u polju i dobro u defanzivi. Golman Bulajić, ako je ranije i grešio, danas je ,,skinuo, dva tri zicera, što je potvrdilo njegove vrednosti.

6.minut – kombinacija Spasića i B.Mančića, usledio je dobar centaršut ali su zakasnili M.Mančić i Petrov.

7.minut – kombinacija Spasića, Petrova i M. Mančića koji glavom šutira , golman odbija kratko, pritrčava Spasić i pogadja golmana!

12. minut - najbolji igrač gostiju kapiten Krstanović šalje ,,bombu,, podr prečku, ali Bulajić bravurozno u padu izbacuje u korner.

19. minut -  slična intervencija na drugoj strani. Spasić snažno šutira pod prečku ali golman Pilipović, kao i Bulajić, izbacuje u korner.

20. minut - Gooool.  1:0 Bio je  centaršut, Spasić je snažno šutirao, golman kratko odbio loptu, a Marko Mančić  utrčao i glavoim zatresao mrežu. Iskusno, kao pravi golgeter!

34. minut - Jovanović ponovo šitora pod prečku i ponovo golman izbacuje u korner.

44. minut -  Spasić odličan prodor, centaršut, M.Mančić iz okreta levom nogom, nije mu jača strana, šutira iz povoljne pozicije preko gola.

45. minut - Spasić iz povoljne pozicije vrhom cipele šutira kraj gola.

55.minut -  Gooool 2:0 M.Mančić  primio  je loptu iz dubine utrčao u 16 metara i rutinerski ciljao u desni donji ugao i podsetio na svoje golgeterske dane!

57. minut -  Spasić kombinuje sa Jovanovićem, ovaj pogadja spoljni deo mreže.

66. minut -  prilika za Nemanju Petrova, izašao je sam, šutirao, ali je golman kao u rukometu, nogom odbranio.

69. minut - neverovatna prilika za Željka Dimitrova. Pirotski golgeter, kao da ga lopta neće , posle centaršuta, postavio je nogu iz neposredne blizine ali je prebacio gol !!! Šansa meča.

89. minut poslednja prilika. Jovanović sa 12 metara cilja, ali pravo u golmana.

Eto, ovo su one fudbalske ,,stvari,, koje smo danas videli. Radnički je do sada igrao bolje na gostovanjima i mnogi su se čudili odakle ovaj tim pri dnu tabele. Danas je tim Gorana Lazarevića , rekli  bi , lako i sigurno savladao, iuzuzetno korektne goste iz Čelareva i dao nam priliku , makar da se nadamo!

Da se nadamo, da igramo, da se borimo, ali, nemojte zaboraviti ono ,,snalaženje,,! To nisam rekao, to se čuje, vidi, prepričava.

I na kraju, još jednom, posle tortura koje smo doživljavali, danas nam je laknulo. Gledali smo pošteno, autoritativno sudjenje jednog mladog arbitra koje nam, takodje, daje nadu da pravde negde ima. Samo se treba truditi i naći je.