"Alasi" za Slogin prvenac

Posle devet vezanih poraza u Slogu još uvek veruju navijači "belih". Preko 1500 gledalaca došlo je na meč "belih" i Dunava iz Starih Banovaca. Sloga je u meč ušla bez kapitena Saše Đorđevića zbog povrede, ali sa novim igračem Lukom Igrutinovićem i sa novim strategom Dušanom Radovićem. Domaći prvu četvrtinu počeli jako slabo, bez ideje, agresivnosti, bez šuta. Gosti su pogodili koji šut više za sigurno vođstvo u ovom delu meča 5-11 ('7.minut). Domaći su do kraja prve četvrtine postigli još samo tri poena, 8-16.

Posle očajno odigrane prve četvrtine, košarkaši Sloge su u nastavku zaigrali bolje, serija 10-3 bila je dovoljna da natera stratega gostiju Mitra Ašćerića da zatraži prvi tajm aut. Sloga je košem Dimitrija Nikolića u 18. minutu prvi put povela 23-22 što je konačno probudilo u kamerno gledalište u dvorani kraj Ibra. Na veliki odmor Kraljevčani su otišli sa prednošću 27-24.

Razigrala se Sloga, već posle polovine treće četvrtine "beli" su stigli do 43-35 posle poena Igrutinovića, ali je ključna figura meča bio centra domaćih Dimitrije Nikolić koji je zagospodario pod oba koša. Uspeo je Dunav da uzvrati, ali samo za kratko, jer je usledila nova serija domaćih i posle poena mladog Ilića, Sloga je imala prvu dvocifrenu prednost 51-40.

I u poslednjih deset minuta kapiten Otović i Nikolić su poenima održavali dvocifrenu prednost Kraljevčana koji su hitali ka ovosezonskom prvencu. Zakucavanje Bogdanovića bila je tačka na pobedu, dugo čekanu.

DUŠAN RADOVIĆ NOVI TRENER SLOGE!

Novinari nisu znali da je u trenutku dok je davao izjavu vezanu za utakmicu sa Tamišom (8.kolo), Mihajlo Drobnjak,popularni „Flekica“, već bio bivši trener Sloge. U klubu su odlučili da za trećeg trenera u sezoni postave Čačanina Dušana Radovića, nekadašnjeg trenera Crnokose iz Kosjerića, Zlatibora iz Čajetine, Mladosti iz Smederevske Palanke. Tu informaciju smo saznali upravo od Mihajla Drobnjaka i to govori o stanju u KK Sloga, jer sada bivši trener promoviše naslednika. Nije prvi put, u Slogi su nekada promovisali nova lica (igrače, trenere, direktore), ali nikada iz kluba niko nije izlazio pred novinare kada se saradnja sa njima završava pre vremena. Da li to nije važno ili se neko stidi... Tek, ovoga puta nije promovisan ni novi trener!

SLOGA – DUNAV 69 - 57 (8-16, 19-8, 26-20, 16-13)

Nova sportska dvorana Gledalaca:1.500 Sudije: Obrknežević i Prpa (Beograd), Krstić (Aleksinac)

SLOGA: Igrutinović 10 (6 sk), Bogdanović 10, Milošević, Mihajlović, Otović 12 (8 as), Simeunović 3, Glišović, Ranitović 8 (7 sk), Ilić 2, Nikolić 24 (11 sk), Erak, Stefanović

DUNAV: M. Nikolić 15 (13 sk), Cvetković, N. Nikolić, Majstorović 6, Mitrović 16, Zorčić 8, Vuković 3, Popović, Miljković 6, Klještan 3

Vojvodina 103 : 87 Metalac
Spartak 87 : 88 Dynamic
Borac 97 : 64 KKK Radnički
OKK Beograd 84 : 71 Vršac
Zlatibor 85 : 79 Mladost Admiral
Sloga 69 : 57 Dunav