Nešović doneo pobedu užičkoj Slobodi u nadoknadi

Od samog početka utakmice, oba tima su pokušavali ali bez ozbiljnije šanse za gol.

Drugi deo utakmice je bio dosta bolji. U 52. minutu, Stojanović je ušao u šesnaesterac gostiju, uputio je loptu ka sredini gde je Nešović samo očešao loptu, dovoljno promeni pravac u gol – 1:0.

Golti su do izjednačenja došli spektakularnim golom iz kornera. Luka Čermelj je lobom iznenadio Đurića, lopta je završila u mreži – 1:1.

Usledila je serija uzbidljivih pokušaja oba tima.  Najpre se Đurić u 78. minutu susreo oči u oči sa prezimenjakom iz ekipe Teleoptika i u speo da ga spreči u nameri da postigne pogodak. U nastavku akcije Jović u pokušaju da stigne do lopte, oborio s leđa jednog fudbalera Slobode i zaradio drugi žuti karton.

Samo četiri minuta kasnije, Teleoptik ostaje sa dva igrača manje. U nameru da zaustavi kontru Bendžamina, golman Trnić istrčava iz šesnaesterca i rukom zaustavlja loptu. Kako je bio poslednji igrač, sudija Ilić po drugi put pokazuje crveni karton.

Na gol  je stao štoper Vranjanin koji je u dva puta spasio mrežu boksujući loptu u polje, dva puta je Stojanović slabo reagovao pred golom, da bi u drugom minutu nadoknade Nikola Nešović, šutem sa ivice šesnaesterca, poslao loptu u gornji ugao, što je bilo neodbranjivo za Vranjanina – 2:1.

Inđija Toyo Tires 4 : 0 Radnički (NB)
Jedinstvo (Ub) 2 : 0 GFK Dubočica
Metalac 4 : 2 RFK Novi Sad 1921
GFK Sloboda 1 : 1 RFK Grafičar
Mačva 1 : 1 OFK Beograd
OFK Vršac 2 : 1 Tekstilac
Mladost GAT 3 : 1 Kolubara
Smederevo 1924 1 : 1 Radnički (SM)