Požarevljani lako sa "dečijim vrtićem" kraj Ibra

Premijerni nastup kraljevačkih odbojkaša u hramu sporta na desnoj obali Ibra privukao je tek par stotina gledalaca,a Ribnica je imala težak zadatak da prvu pobedu ostvari protiv veoma dobrog Mladog radnika iz Požarevca. Gosti su bolje počeli meč, sve vreme bili u blagoj prednosti, a posle prvog tehničkog tajm auta usledila je serija do vođstva 11-16. Ribnica je uzvratila posle odličnih servisa mladog tehničara Ivana Markovića i stigla do 18-18, imali su "musketari" kontru za vođstvo, ali je Strahinja Milovanović ispucao loptu u aut. Do kraja ovog dela igre vodila se velika borba u kojoj je domaćin prvi stigao do set lopte zahvaljujući servisima Vukmirovića. Ribnica je treću set loptu iskoristila, Čupković je otpucao veliki aut i 27-25.

Detalj sa utakmice Ribnica-Mladi radnik

Na krilima osvojenog prvog seta, domaći su krenuli bolje u drugom, češće bili u vođstvu, pa i pored nekih grešaka svojstvenih "dečijem vrtiću", mladi "musketari" su na tehnički tajm aut otišli sa minimalnom prednošću. U nastavku, zahvaljujući Čupkoviću, Požarevljani su stigli do dva poena prednosti koje su uvećavali do kraja ovog dela igre. Ta serija Mladog radnika se poklopila i sa povredom Nenadića koji je morao da napusti igru. Na kraju 20-25 i izjednačenje u meču 1-1.

Kakav poseta, takva i igra - sa utakmice Ribnice i požarevačkog Mladog radnika

Mladi radnik je u istom tempu nastavio i u trećem setu, strateg domaćih Boško Mačužić je morao da posegne za odmorom već na 2-6 za goste. Nije pomoglo, pa je na 4-10 usledio i drugi tajm aut domaćina. Raspala se bilo kakva koncepcija igre "musketara", prednost gostiju je rasla, a onda je u igru ušao Vukmirović i serijom poena vratio svoj tim u pristojno stanje. Do te mere da je i strateg gostiju Dragan Bonić posegao za predahom. Usledila je nova serija gostiju koji su ovaj deo igre, bez po muke, rešili u svoju korist 15-25.

Ništa se nije menjalo ni u četvrtom setu koji je Ribnica počela vođstvom, ali sve posle toga je bilo u znaku Konstantina Čupkovića koji se poigravao sa kraljevačkim "dečijim vrtićem". Na kraju zasluženih 15-25 i 1-3.

RIBNICA - MLADI RADNIK 1 - 3 (27-25, 20-25, 15-25, 15-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: S. Kovaćević (Kraljevo) i A. Petrović (Užice)

RIBNICA: Močić (libero 1), Nenadić 5 (1 bl, 5gr), Stefanović 9 (3 bl, 3 sg), Marković 3 (1 bl, 1 as, 2 gr), Medurić 9 (3 bl, 3gr), Milovanović 3 (5gr), Paunović 12 (5 sg, 6 gr), Trivunić, Vukmirović 4 (2 as), Petrašinović, Skakić 4 (5 gr), Savić (libero 2) Trener: B. Mačužić

MLADI RADNIK: Duduj 12 (6 bl, 4 gr), Savić 8 (2 bl 1as), Kovačević 9 (1 as, 1bl, 3 sg), Medan, Buša 13 (2 as, 4 sg), Čupković 16 (2 bl, 1 as, 4 sg), Ilić (libero), Pajkić, Tonić, Lončar, Popović 1, Jelić.Trener: D. Bonić