Omladinci Radničkog 1923 "štrpnuli" bod na gostovanju šampionu!

Nakon visokog poraza od Crvene zvezde u Kragujevcu (0:6), omladinci kragujevačkog Radničkog su na teškom gostovanju aktuelnom šamipionu pokazali karakter i zasluženo došli do boda.

Đorđe Maksimović (crveni dres) obezbedio bod „Đavolčićima“ (Foto: N. Kotlajić)

Domaćin je poveo u 30. minutu, kada je nakon kornera Ivančević postigao gol glavom. Samo četiri minuta kasnije gosti iz Kragujevca stižu do izjednačenja preko Maksimovića, koji je hladnokrvno realizovao jednu kontru svog tima.

Na kraju, čini se da slađi deo boda ide definitivno „Đavolčićima“ iza kojih su pet izuzetno teških utakmica sa najboljim ekipama u ligi.

BRODARAC – RADNIČKI 1923  1:1 (1:1)

Gledalaca: 100
Sudija: Zoran Šarović
Strelci: Ivančević u 30. minutu za Brodarac, a Maksimović u 34. minutu za Radnički 1923.

BRODARAC: Zdravković (Brković), Čočaj, Golubović, Gajić, Ivančević, Mitrović, Stojanović (Jakovljević), Kočić, Babović (Galečić), Lukić (Vlaović), Keča (Ćulibrk).

RADNIČKI 1923: Ristović, Pavlović, Gajić, Božović, Milikić, Šurlan (Obradović), Matović, Gavrović (Cvetković), Vojinović, Arsenijević, Maksimović.

U sledećem, 6. kolu, Kragujevčane očekuje još jedno gostovanje, ovaj put na krajnjem severu zemlje, u Subotici, gde će se sastati sa ekipom Spartaka ŽK.

Vojvodina 1 : 1 Spartak
Radnički (N) 3 : 0 Moravac Orion
Napredak 1 : 1 OFK Beograd
Čukarički 2 : 2 Inđija
Partizan 4 : 1 Voždovac
Radnički (P) 0 : 3 Internacional
Crvena zvezda 2 : 0 Rad
Brodarac 1 : 1 Radnički 1923