April pun utakmica za zeleno bele

Fudbaleri Inđije su već arhivirali još jednu prvoligašku pobedu ovog proleća. Zeleno belima kao da odgovara ritam igranja utakmica u sistemu sreda - subota - nedelja. U aprili su bili stalno u tom ritmu kako bi nadoknadili ranije odložene martovske utakmice. Poslednja da tako kažemo regularna utakmica je odigrana u suboti iza nas kada su Inđinčani uz dosta muke savladali užičku Slobodu sa 1: 0. Ponovo je strelac odluke bio Darko Lemajić koji je u samom finišu utakmice postigao gol vredan tri boda. Za Užičane je ovo bio još jedan neugodan poraz koji ih vodi natrag u trećeligaško društvo gde je ovaj tim u poslednje dve decenije uglavnom i provodio svoj život.

Da je Sloboda dobar tim pokazao je i ovaj meč, ali u isto vreme i nedorečen. Ipak su oni bili odmorniji od svog domaćina, a tu činjenicu ističe i trener u FK Inđija, Predrag Marić.

"Sloboda je došla odmorna. To se pokazalo naročito u početnim minutima utakmice gde su oni imali inicijativu na terenu i par situacija da nam ugroze gol. Na našu sreću to nisu uradili. U prvom poluvremenu smo dosta sporo igrali. Umor je učinio svoje. Nije nas služila ni pas igra. Dosta smo grešili na 25 - 30 metara gde smo trebali da odigramo završne pasove. Nedostajala nam je i igra na boku. 2 na 1 i 3 na 2. Sve je to bilo zbog premora. Ono što smo predvideli u stručnom štabu da ćemo mi dok bude igra odmicala uzimati sve više daha, a da će oni pasti fizički i tako se dogodilo.  U drugom poluvremenu oni nama nisu uputili šut na gol. Imali smo sreću da postignemo gol u ne baš sjajnoj igri. Momci su dali sve od sebe. Nemamo šta da zamerimo jer su stvarno ostavili srce na terenu".

Promašeni penal obično ruši moral ekipe (Dimitrov nije bio precizan sa bele tačke). Ovog puta se to nije desilo ?

"Mi nismo spomenuli taj penal na poluvremenu. Dešava se. To je utakmica, to je fudbal. Zato je fudbal najlepša sporedna stvar na svetu".

Sledeći rival je pred Inđinčanima i to na gostovanju. Još jedan klub koji se grčevito bori za opstanak, Loznica ?

"Loznicu poznajem. Prošle godine sam tamo bio. Oni imaju svoje probleme. Znamo neke njihove slabije tačke. Pokušaćemo da ih iskoristimo. Najvažnije, obezbedili smo opstanak. Idemo sada gore. Nije isto biti treći, nije isto biti deseti. Momci igraju za svoju dušu i sigurno će učiniti sve da tu utakmicu dobiju tamo".

Utakmica na "Lagatoru" se igra u subotu sa početkom od 16 časova i 30 minuta.