BFL: Burna završnica komšijskog derbija u Somboru

Komšijski derbi, ma u kom rangu da se igra, uvek je privlačan za publiku i navijače dva kluba, bez obzira na stanje na tabeli i situaciju u kojoj se nalaze klubovi. Tako je i ovaj derbi u Bačkoj Ligi, između domaćeg Radničkog i njihovih gostiju iz Odžaka, ekipe Tekstilca, koji je igran na Gradskom stadionu u Somboru, privukao  oko 200 gledalaca, koji su uglavnom zadovoljni napustili tibine što se tiče igre i zalaganja fudbalera, ali su ogorčeni na suđenje sudijske trojke, koju je predvodio Alen Ševenjhazi iz Ostojićeva, i posebno njegovog pomoćnika Miloša Raukovića sa Palića.Ova utakmica V kola imala je burni završetak, i odavno gnev domaćih navijača prema sudijama,nije dostigao vrhunac kao ovaj današnji , jer se trojka u žutom „zalagala“ da se ovaj susret završi komšijski , i nerešeno.

Teška situacija i nezavidni položaji na tabeli ove dve ekipe izazivali su posebno pozornost što se tiče konačnog ishoda ove utakmice, u kojoj su se domaćini suprostavili gostima sa mešovitom ekipom, sastavljenom od omladinaca i veterana, koji su se prihvatili poziva da pomognu klubu.Već je to drugi meč kako somborci pokušavaju spasiti svoj klub od teže situacije i raspada. Za svaku pohvalu su potezi koje povlači uprava , rukovodstvo i sami fudbaleri, da se Radnički iščupa iz ovoga stanja u kome je sada.

Ravnopravna igra u prvom poluvremenu uz malo više inicijative gostiju i malo više njihovih prilika za gol urodila je vođstvom Tekstilca u 36 minuti, kada je Papović glavom postigao gol posle jednog kornera. Iz prvog poluvremena vredna pažnje je greška Ševenjhazija u 15 minutu kada nije svirao najstrožiju kaznu za domaćine jer je neko od igrača Tekstilca igrao rukom u svom šesnaestercu.

U drugom poluvremenu fudbaleri trenera Sime Milića kreću silovito, u želji da se rezultat preokrene i u 50 minutu Srđan Karalić izjednačuje na 1:1, a gol daje krila domaćinima, i veću podršku sa tribina, pa se igra rasplamsava. Česti napadi fudbalera Radničkog preko mladih , Martinovića, Jovanovića i Miletića unose nemir u odbranu ekipe Tekstilca, a ulasci igrača sa klupe dodatno opterećuju umornu odbranu odžačana.

Igrao se 82 minut, kada je išao napad domaćih, i u jednoj gužvi , rezervista Sladojević postiže gol,a pomoćni sudija signalizira nedozvoljenu situaciju strelca, što iznenađuje sve na terenu, pa čak i fudbalere gostiju. Stvorila se mala gužva, ali je meč nastavljen, međutim promene rezultata nije bilo, samo su rasle tenzije na relaciji publika-sudije. Ipak, susret je priveden kraju bez većih problema, a domaćini žale za dva boda, koje su im oduzele sudije svojim neznanjem u proceni situacije kod vodećeg gola domaćina.

Bačka Liga RADNIČKI-TEKSTILAC 1 :1 (0:1)

Sombor, 12. Septembar 2015 godine. Gradski Stadion. Gledalaca 200. Sudija Ševenjhazi(Ostojićevo). Pomoćnici Rauković (Palić) i Trbović(Novi Kneževac). Delegat Vidaković (Apatin). Strelci : Karalić u 50 za Radnički, a Papović u 36 za Tekstilac . Žuti kartoni: Vaci, Karalić, Martinović i Milović (klupa)-Radnički, a Jurić i Radojičić (Tekstilac)

Radnički : Pavasović, Tevanović, Vaci, Lakić, Đumić, Karalić (Kovačević), Martinović, Bezbradica (Sladojević), Jovanović, Lazić (Mrđenović) i Miletić.

Tekstilac : Vajagić, Mitrović, Bradić, Stanković, Gostović, Đokić, Grubišić, Jurić, Papović, Ognjenović, Vukobratović (Radojčić).

36 minut Vođstvo gostiju, strelac Papović (9)