Bruka u Vranjskoj Banji: Sudija Igor Kocić uništavao fudbal, vredjao dostojanstvo fudbalera, srozavao ugled Radničkog

Trener Vojkan Aleksić imao je na putu za Vranjsku Banju velike probleme kako da sastavi tim. Nisu krenuli Petrov i Ivanov iz privatnih razloga, Vasić, Spasić i Djurić zbog obaveza u školi, golman Perić zbog visoke temperature.

Ako se njima dodaju Dimitrov, Ristov i Tolić koji su nedovoljno oporavljeni od povreda, pitanje je kakav tim može da izvede trener "belih".

Prema rečima Bratislava Savića, jednog od saradnika Vojkana Aleksića, koji je i zvanični predstavnik Kluba na protokolu, teren je dobro pripremljen, ali malih dimenzija, toplo je, ali to ne bi trebalo da utiče na igru, jer  meč počinje relativno kasno, od 17,30 minuta. Zbog već pomenutih kadrovskih problema, na klupi za rezervne igrače su samo Apostolović, Penčić i Selimović. Povredjeni Dimitrov, Tolić i Ristov ipak igraju.

sloga - radnicki

Domaćin, ekipa iz nižeg ranga, ima tim, sastavljen od mladih talentovanih igrača poniklih u  Dinamu i nekoliko iskusnih fudbalera koji su godinama igrali u vranjskom timu. Igraju izuzetno borbeno, "na ivici grubosti"! Posebno na svom "malom", terenu u Banji! Železničar je "izbacio", iz Kupa upravo ekipu novog prvoligaša Dinama iz Vranja.

Prvi minuti protiču u opreznoj igri, nema povoljnih prilika. 8. minut dobra akcija pirotskog tima, Marko Mančić bio je u prilici, ušao u šesnaesterac, šutirao, ali je golman Železničara dobro reagovao. 10. minut nema golova .

25. minut Filip Djordjević, prigovorio je glavnom sudiji Igoru Kociću iz Vlasotinca, arbitar je odmah reagovao i pokazao drugi žuti karton fudbaleru Radničkog, potom crveni! Radnički igra sa DESET igrača.

Prema utisku Bratislava Savića, dimenzije terena, koji je manji od pirotskog, odgovaraju domaćinu, što će, pored brojčane nadmoćnosti, za njih biti velika prednost. 30. minut I dalje bez golova!

Postalo je mučno više pominjati sudijske prostakluke  u ovoj sezoni, kada je igra Radničkog u pitanju. Ako je, možda, Filip Djordjević i zaslužio drugi žuti zbog prigovora, onda je, medjutim, prava bruka da se svaki napad Radničkog zaustavlja ofsajdom i ne dozvoli pirotskom timu da igra. Da li je moguće da se Radnički, klub od tradicije, srozava na najniži nivo, na jednom seoskom terenu, protiv protivnika koji skoro da ne postoji na fudbalskoij mapi Srbije. Zašto se tako ubija fudbal, uvredjeni, šalju poruke ljudi iz  Stručnog štaba "belih"! Igor Kocić, nastavlja ono, što su radile njegove kolege "sudije"   Radničkim  tokom prvenstva. Nošeni takvom podrškom, domaći su u 35. minutu postigli gol. Vode sa 1:0 Bratislav Savić, koji nas obaveštava o dogadjajima na utakmici, kaže da se čak igrači domaćeg tima čude ovakvom "sudjenju"  glavnog sudije i njegovog pomoćnika. Publika se smejala! Strasno! Prvo poluvreme je završeno. Železničar, tim koji će tek igrati u Zoni, uz pomoć sudije sa A liste, Igora Kocića i njegovih saveznika, autsudija,, vodi sa 1:0.

Kako igrati fudbal!?

Tužna je informacija  iz Vranjske Banje, da su vodeći ljudi  ove ekipe, pre utakmice i u poluvremenu "posetili" sudije u svlačionici. Očigledno da je sve "išlo", po utvrdjenom planu!!!  Igor Kocić i njegovi saradnici iz Leskovca, očigledno nemaju obraz! I još jedan katastrofalan detalj, delegat utakmice Goran Nastić,  je nekada bio "gazda" ovog Kluba!  Ko to rasprodaje ugled srpskog fudbala, po glavnom i ostalim gradovima i selima majke Srbije.

Ko ima snage da zaustavi ovaj LOPOVLUK!?

Fudbaleri Radničkog tražili su u nekoliko navrata  da u znak protesta napuste teren. Trener Vojkan Aleksić im nije dozvolio! 68. minut  ponovo Marko Mančić ugrožava protivnički gol i ponovo, po ko zna koji put, pomoćni sudija ne dozvoljava da se igrač Radničkog približi golu!!! Gledaocima je ova lakrdija postala zabavna. I dalje se smeju! Kome! Sudijama, fudbalu!!!

Na Stadionu je i jedan od bivših fudbalera Radničkog. Napustio je utakmicu sa svojim drugarima, jer ne može da gleda bruku! On kaže da su fudbaleri Radničkog stali, da više ne žele da igraju, stoje na svojoj polovini , "ubijeni" razočarani, na takav način protestuju jer ne prihvataju da igraju  ,,utakmicu,,!

Zvali smo trenera Vojkana Alskića. On kaže da nema fudbala, da se napadi njegovih igrača zaustavljaju i da oni više ne napadaju, već šutiraju sa centra.

"Od tuge se smejemo, mi sa klupe, igrači naši. Sudija Igor Kocić  nam se podsmeva!!! Publika sve to vidi, čudi se !!! Čekamo kraj da bežimo odavde, da idemo kući" , kaže Vojkan Aleksić.

U 75. minutu, golman  Radničkog je loše degažirao, dekocentrisan, pravo na noge domaćem fudbaleru koji je postigao drugi gol. Železničar iz Vranjske Banje, novi član Zone vode protiv Radničkog sa 2:0.

Ako je više to značajno!!!

Piroćanci kažu, na ovom terenu, sa ovim sudijama, ovaj tim Železničara pobediće i prvaka Srbije!!! Nema prolaza!!!

Šta je to Radnički i kome skrivio!? Zašto ovakvo srozavanje ugleda elitnog srpskog kluba!?

Bruka je završena u 19, 20! Rezultat, ha, 2 :0 za Igora Kocića !

Ne vratila se.

Ivan Džiunić, trener golmana Radničkog rekao nam je, drhtavim glasom, da je sudija Igor Kocić, omalovažavao ličnost, dostojanstvo fudbalera Radničkog, vredjao ih, smejao im se u lice.

Kup Srbije Polufinale na području FS RIS: Vranjska Banja: Železničar – Radnički 2-0 (1-0)

Radnički: Pešić, Petrović, Nikolić, Stamenković, B. Mančić,  Djordjević, Tolić, Ristov, Momić, M. Mančić, Dimitrov .

Ozren 2 : 0 Tabane 1970
Radan 2 : 1 Dinamo
Car Konstantin 1 : 1 Sinđelić
Kopaonik 4 : 0 Hajduk Veljko
Radnički (S) 3 : 1 Sloga
Đerdap 1 : 2 Radnički (P)
Timok 0 : 1 Timočanin