SLV: Em nemaju, em "poklanjaju" - Radnički(S) - Cement 1:2

Utakmica XXVIII kola prvenstva Treće Lige , grupa Vojvodina,igrana na Gradskom stadionu u Somboru između domaćeg Radničkog i njihovih gostiju iz Beočina, ekipe Cementa, jedna je od najlošijih , koje su igrane u poslednje vreme u Somboru. Domaćin je doživeo i sedmi poraz pred svojim navijačima, ukupno osamnaesti u dosadašnjem delu prvenstva, a gosti su, „ni krivi , ni dužni“, dobili u poklon tri nova boda, koja po prikazanoj igri, ni sami nisu zaslužili. Pobedonosni, poklon gol u 56 minuti, oberučke su prihvatili, jer za sve ono što su pokazali, i jedan bod bi bio ravan podvigu na ovome gostovanju.

Domaćin plaća veliku cenu svom neiskustvu i svaku narednu utakmicu počinje sa sve mlađim sastavom, i dobro je što se približava kraj prvenstva, jer bi se moglo dogoditi da na nekim utakmicama zaigra i neko od starijih pionira. Meč protiv Cementa, Radnički je počeo bez standardnih , golmana Šarića (klupa) , Bobanca(suspenzija zbog crvenog kartona u Šidu) i već duže bolesnih, Romića i Resanovića, a utakmicu je sa tribina posmatrao i pomoćni trener Janković(pocrveneli u Šidu).

Uspešna intervencija gostujućeg golmana Ilića

Jedna, u celini dosadna utakmica, lepo je počela za domaćine, koji su već u četvrtoj minuti poveli sa 1:0, i tada se činilo da će taj meč biti jedan pravi prvenstveni, koji bi zadovoljio ukuse najupornijih navijača somborskog tima, koji čekaju jednu dobru partiju domaćina i nove bodove. Akciju D. Šimona po desnoj strani, završio je sigurnim šutom u mrežu, kapiten Matijević, a kako se igra dalje odbijala, i vreme proticalo, gosti su opomenu, i vođstvo domaćina shvatili ozbiljnije, i u 37 minuti, jedan prodor po levoj strani , i ubacivanje u sredinu, golom je završio Karać, i šutom po sredini gola, matirao mladoga Marka Bulovića.

Nastavak utakmice u drugom poluvremenu, nije doneo ništa novo sem poklon gola, kojega je postigao isti igrač, koji se već jednom upisao u strelce,Zoran Karać. Čak trojica igrača domaćina nisu se uspela dogovoriti šta će sa loptom na ivici šesnaesterca, već su je prepustili igraču gostiju,koji upošljava samog Karaća na desnoj strani, a ovaj šalje loptu u suprotni ugao Bulovića za 1:2. Bilo je to u 56 minuti,a devet minuta kasnije , igrač odbrane gostiju, Bogdanović zarađuje drugi žuti karton i automatski crveni,a svoju ekipu ostavlja sa deset igrača na terenu. Ni ta brojčana prednost nije donela prevagu na strani domaćina, koji u narednih 25 minuta jalovim napadima pokušavaju bar uzeti bod gostima. U tom periodu, jedan napad fudbalera Radničkog osujećen je prekršajem,ali se sudijina pištaljka nije oglasila, mada je to ličilo na najstrožiju kaznu, na čega je reagovala malobrojna publika i fudbaleri u crveno-belim majicama.

4. minut utakmice . Vođstvo domaćina , strelac kapiten, Milan Matijević

Srpska Liga, grupa Vojvodina : RADNIČKI-CEMENT 1.2 (1 :1)

Sombor,23. maja 2015 godine. Gradski Stadion. Gledalaca 70. Sudija I. Milanović (Mačvanska Mitrovica) Pomoćnici Papišta (Šid) i Softić (Bačinci). Delegat : Teljigović (Zrenjanin) Strelci Matijević u 4 za Radnički , a Karać u 37 i 56 za Cement Žuti kartoni : Milanović, Šimunov, Karić i Sekulić (Radnički) a, Todić i Bajić (Cement) . Crveni karton : Bogdanović (Cement) u 65 minutu. Igrač utakmice Karać (Cement)

RADNIČKI: Bulović, D. Šimon(Martinović), Vaci, Karić, Šimunov , Cvijetić, Čuljak, Matijević, Sekulić, G. Šimon (Miletić) i Milanović (Petronijević)

CEMENT : Ilić, Kosić, Vukasović,Suvajdžić, Bogdanović, Kragović,Bajić, Todić (Bursać), Rađen, Karać, Radinović(Požarev)