PFL Sombor :Remi Sloge u Liparu podigao apetit bukovčana pred derbi u Čonoplji

U petom stepenu  takmičenja,Područnoj Ligi Sombor,ovoga vikenda igrano je drugo kolo nastavka prvenstva. Od osam odigranih utakmica, na sedam su slavili domaćini,a smo je jedan završen remijem . Od 24 postignuta gola, ili tri u proseku po jednom meču, 17 su dali fudbaleri domaćina,a 7 puta su se gostujući strelci radovali golovima u mrežama domaćih čuvara.

Nerešenom ishodu meča u Liparu (2:2) nadali su se možda samo domaći fudbaleri i njihovi navijači, dok su se gosti iz Čonoplje želeli i sa ovoga gostovanja vratiti sa celim plenom.Kako bi se kretao rezultat, i šta bi bilo na kraju, da su u Lipar gosti otišli sa kompletnim timom. Nedostajali su povređeni Pešić i Rajčanji, kao i Konjović, koji je odrađivao parne žute kartone. Iz prvoga poluvremena,koje je odigrano bez golova, i koje je bilo u prekidu dvadesetak minuta, jer je, ne namerno teže povređen domaći igrač ,Kovač,(kratko bio bez svesti) kasnije prebačen u bolnicu u Vrbas i oporavljen. U nastavku su poveli gosti golom Ostojića,ali je domaćin uspeo poravnati na 1:1.Oporavljeni Tubić je pružio dobru partiju i svojim golom doveo čonopljance do novoga vođstva, a centarfor Hoscieslavski pogađa prečku domaćina koji borbenošću dolaze do izjednačenja, i rezultata od 2:2, koji je ostao do kraja utakmice.

Brestovčani su uknjižili tri nova boda iz susreta sa Kordunom iz Kljajićeva, iako je gost vodio golom Ilića u 17 minutu. Ćupurdija je u 40 izjednačio,a u nastavku utakmice , Pelengić iz penala postavlja konačnih 2:1. Minimalac u Kuli (1:0), i gol Pejakovića bio je dovoljan domaćinu da slavi nad dobrim svilojevčanima.U Karavukovu, gde je gostovao Dunav, i hrabro se nosio sa domaćim Poletom, pobeda je pripala žuto-crnima, koji su jednim golom u prvom, i jednim u drugom , na samom finišu(90+3)golom Bogdanovića iz slobodnog udarca, preplivali Dunav. Deronjčani su pred svojim navijačima pobedili staparski Hajduk 2:0, a graničari iz Gakova su bili bolji od Mladosti za pobedu od 2:1. Svoj drugi poraz u nastavku prvenstva, doživela je ekipa Stanišića , ovoga puta u Ruskom Krsturu od Rusina 2:1. Oko utakmice na Bukovcu, gde su igrali domaći Omladinac i poslednji na tabeli, riđički Graničar, pričalo se i pre početka da će biti dogovorena, ali je sa terena stigao demanti. Gost je imao početnu prednost i prvo poluvreme rešio u svoju korist, ali je u nastavku popustio, i poražen je sa 4:2. Strelci za domaćine bili su Rončević i Petreš po jedan i Maričić dva. Ovaj meč su obeležile i gužve oko terena, među navijačima, i umalo da nije došlo do većeg incidenta.

Posle XVII kola, Sloga ima 7 bodova prednosti nad drugim Omladincem(B),a Polet i BSK su treći i četvrti. Na začelju, Omladinac (D) i Kordun imaju po 17,Dunav je 15 sa 14, a Graničar (R) je poslednji sa 9 bodova.

Narednog vikenda igra se derbi u Čonoplji,gostuju bukovčani. Drugi derbi XVII kola se igra u Staparu, Hajduk dočekuje komšije iz Bačkog Brestovca,u Riđicu putuje Rusin. Na svom terenu stanišićani igraju sa Kulom. Svilojevčani će ugostiti Polet, a Dunav Graničara iz Gakova. Lipar putuje u Kljajićevo, a deronjčani u Kruščić. Uzbuđenja će biti na pretek, a prognoze vremena idu na ruku ljubiteljima fudbala da i u nedelju budu uz svoje ljubimce.