Poštarke po navici lako protiv "lavica"

Pala je zavesa na razigravanje u Mini ligi za plasman od 1 do 4 mesta u elitnom ženskom odbojkaškom rangu. Proteklog vikenda na programu je bilo poslednje 6.kolo. U njemu, ponovo očekivani rezultati. U Subotici, domaći Spartak lako je poražen od Crvene Zvezde sa 3:0, a istim maksimalnim rezultatom završen je i susret u beogradskom „Sport Eku”.

Lider prvenstva, Poštar 064 ponovo je očitao lekciju pančevačkim „lavicama”. Sav posao završen je za 66 minuta, toliko je trebalo domaćim odbojkašicama da zabeleže još jednu pobedu, i tako samo potvrde primat u srpskoj ženskoj odbojci. Sve igračice i jednog i drugog tima bile su na parketu, veću minutažu naravno imale su one koje su manje dobijale priliku u dosadašnjem toku takmičenja. Zadovoljan posle meča bio je trener Poštara Darko Zakoč, dok je Milorad Kijac uputio dosta zamerki na račun igre svog tima. Nije očekivao iznenadjenje po pitanju rezultata, ali je verovao da mogu da pruže značajniji otpor renomiranom protivniku.

Poštar 064: Pantović 6, Vesović, Petrović 17, Majstorović 15, Antonijević 6, Popović (libero), Šiljković 8, Pucarević, Mrdak, Bursać 13, Avramović, Zlatić.
ŽOK Dinamo Azotara: Raonić, Lečić, Janković 3, Kosorić (libero), Grbić 1, Ršumović 1, Karić 11, Davidović, Marković 2, Rašić 10, Puzović 3, Rakić 1.

Stanje na tabeli ostalo je ne promenjeno posle dodatnih šest kola. Za vikend pred nama na programu je Finalni turnir Kup-a Srbije u Obrenovcu, na kojem na žalost neće biti Dinamo Azotare. Odbojkašice Dinama treniraće u pauzi, i dobro se spremiti za odlučujuće duele u borbi za titulu, koja startuje 13.marta. U prvom polufinalnom duelu sastaju se Crvena Zvezda – ŽOK Dinamo Azotara, u drugom Poštar 064 – Spartak Azotara. U finale će otići one ekipe koje prve dodju do tri pobede. Pančevke u prva dva duela (13, 14 marta)gostuju Zvezdi, a prvi susret u Pančevu, nadamo se ne i jedini, na programu je 19. marta.

6 .kolo Mini liga 1-4
Spartak Azotara 0 : 3 Crvena Zvezda
Poštar 064 3 : 0 Dinamo Azotara