Neosvojiva "Suvača"

U jednom od dva derbija VFL "Zapad", Donji Srem je odličnom igrom u prvom poluvremenu pobedio Budućnost iz Mladenova sa 2-0 (2-0) i završio ovaj deo sezone na svojoj Suvači ubedljivo. Jedini bod na ovom stadionu uspela je da osvoji ekipa Veternika. Domaćini su krenuli furiozno, napadi su se ređali kao na traci. Posle jednog prekršaja na 30 metara od gola gostiju slobodan udarac je izveo Petrović i sjajnim centaršutem u srcu šesnaesterca uspeo da nađe Zelinca kome nije bilo teško da matira nemoćnog golmana Budućnosti. Bila je to najava još jedne pobede Donjeg Srema. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak. Mladi Knežević je sam sebi pripremio šansu, u stilu velikih majstora prebacio loptu na u visini šesnaesterca na desnu nogu i preciznim šutem pogodio desni gornji ugao i mreža gostiju se ponovo zatresla. Nakon toga inicijativa domaćih se konstantno pojačavala. Ređale su se lepe akcije i šanse u kojima su prednjačili najistureniji igrači domaćih Petković i Mitrović. Malo je nedostajalo sreće a i poneka uspešna intervencija golmana Budućnosti sprečili su domaće da dođu do ubedljivije prednosti u prvom poluvremenu.

Dakle, na odmor se otišlo sa,više nego zasluženih, 2-0 za Donji Srem. U drugom poluvremenu nismo mnogo toga videli. Pomalo hladno vreme, kao i protivnik koji je želeo da primi što manje golova i nije pokazao nikakvu ambiciju da postigne makar očasni pogodak, omeli su igrače Donjeg Srema da dođu do ubedljivije pobede. Još nekoliko propuštenih šansi domaćih bilo je sve što smo mogli videti u drugih 45 minuta. Tako je Donji Srem pred poslednje kolo i gostovanje u Šimanovcima ostao na čelu tabele VFL Zapad sa bodom prednosti u odnosu na Cement i dva u odnosu na Veternik.

Donji Srem 2 : 0 Budućnost (M)
Cement 1 : 0 Solunac
Ljukovo 3 : 1 Jugović
1. Maj Agroruma 0 : 1 Mladost (T)
Borac 0 : 1 Veternik
Radnički (I) 4 : 0 Stanišić
Crvena Zvezda (NS) 3 : 1 Jedinstvo
Polet 3 : 2 Crvenka