26.10.2008 G.Ćirović

"Minimalac" crveno-belih

Iako se još jednom pokazalo da Crvenoj Zvezdi ne odgovara parket Hale pored Ibra, Beograđanke su kao i prošle sezone posle neizvesne završnice, igre živaca i dosta sportske sreće ipak uspele da savladaju domaće Kraljevo, mada ne bi bilo nezasluženo i da su "malene" na kraju slavile pobedu.

Gotovo tokom cele utakmice i to najviše zahvaljujući dominaciji Jelene Maksimović ispod oba koša, crveno-bele su imale vođstvo i kontrolisale rezultat. Kada je na četiri minuta pre kraja na semaforu stajalo 63:53 za gošće, mnogi su pomislili da je priča gotova. S tim se ipak nisu složile košarkašice Kraljeva. Preko Ivane Mihailović i Ivane Todorović, koje su uz Beloruskinju Hanu Tikamiravu bile najzapaženije u redovima domaće ekipe, "malene" furioznom serijom 14:2 prave potpuni preokret - 67:65.

U poslednjem minutu, kada je bilo najvažnije, Beograđanke su imale više koncentracije i posle poena Ive Roglić i Tanje Miranović sa linije penala ponovo došle do prednosti. Kraljevčanke su imale priliku u poslednjem napadu da makar izbore produžetak, međutim pogrešile su i bez upućenog šuta - loptu olako predale u ruke protivnicama.

Kraljevo - Crvena Zvezda 67:69 (19:22, 11:15, 18:14, 19:18)

Kraljevo - Hala sportova. Gledalaca: 500. Sudije: Ranković (Pančevo), Milovanović (Valjevo)

Kraljevo: Čkovrić 5, Račić 4 (2-2), Pijevac, Živanović 7 (2-1), Tikamirava 13 (4-3), Radović, Mihailović 18 (5-5), Marjanović, Rakićević, Ćosović, Todorović 20 (6-5), Rakić.

Crvena Zvezda: Popović, Radović, Miranović 10 (4-2), Zupančić 6, Bogićević 6, Maksimović 17 (5-5), Purić 2, Prćić 15 (4-1), Vasović 2, Roglić 11 (5-5), Ivanović.

Čelarevo 75 : 80 Radivoj Korać
Loznica 61 : 70 Vojvodina NIS
Spartak 50 : 73 Hemofarm
Ušće 43 : 98 Partizan
Kraljevo 67 : 69 Crvena Zvezda
Kovin 65 : 49 Proleter