Toponičani uvećali "zimnicu"

Novi član Zone “Dunav” u ovoj godini, i stariji zonaš iz gružanskog kraja, dobro je počeo ovu sezonu i završio je pobedom, ali je propustio priliku da obezbedi bolji plasman od 12. mesta na tabeli.

U prvih šest kola Šumadija je zabeležila tri pobede i remi, ali je potom naišla loša serija. Toponičani su naređali četiri poraza, i to dva kod “kuće” u Gruži , gde su bili domaćini svojim protivnicima zbog renoviranja terena u Toponici. Tek u 11. kolu drugi gružanski zonaš zabeležio je pobedu u gostima, a ceh za prethodne poraze platila je Sloga u Batočini (2:0).

Šumadija iz Toponice u duelu sa Žagubičanima došla do pobede za mirniji zimski san (Foto: M. Jovičić)

Kako se približavao kraj jesenje sezone osećao se umor kod igrača Šumadije, čiji je trener Radisav Prodanović zbog povreda i kartona imao teškoća da na teren izvede najbolji sastav. Posle poraza od Obilića, u Živicama, i dva remija u susretu sa komšijom Gružom i Karađorđem iz Topole u Natalincima, na kraju jesenje sezone, i samo neki dan pre prvog snega, uknjižena je pobeda i sa tri boda uvećana “zimnica”.

ŠUMADIJA (TOPONICA) – HOMOLJAC (ŽAGUBICA) 2:1 (1:1)

GRUŽA – Igralište: “Čair”. Gledalaca: 50. Sudija: Negovan Jocić (Velika Plana). Strelci: M. Spakić u 13. i Obradović u 87. minutu za Šumadiju, a Dukan u 42. minutu za Homoljac.

ŠUMADIJA: Milanović, N. Spakić, Nikolić, Obradović, Đurić, P. Prodanović, Andrić (Pantović), N. Prodanović, M. Spakić, Stanišić (Spasojević), Milovanović (Đorđević).

HOMOLJAC: Marković, Petrović, Dukan, G. Karanović, Z. Karanović, Milić, Jeremić, Janković, Jocić, Milošević, Knežević (Bajinović)

IGRAČ UTAKMICE: Predrag Obradović (Šumadija).

Na samom početku utakmice i ofanzivne igre Toponičana, Nenad Prodanović je sa dvadesetak metara uzdrmao stativu. Pritisak domaćina u 10. minutu nije iskoristio ni Andrić da dovede svoj tim u vođstvo, jer je njegov udarac sa svega nekoliko metara izblokirao štoper gostiju Karanović.

U 13. minutu Šumadija je, ipak, došla u vođstvo od 1:0. Predrag-Peđa Obradović, inače, nekadašnji igrač Zastave i drugih klubova, izveo je slobodan udarac, a pred protivničkim golom najbolje se snašao Mikica Spakić i loptu glavom smestio u mrežu. Posle dva promašaja domaćih igrača, fudbaleri Homoljca uspeli su da izjednače. U 42. minutu, grešku u obrani Šumadije iskoristio je štoper gostiju Dukan i postavio rezultat prvog poluvremena od 1:1.

U nastavku utakmice obe ekipe krenule su u otvoreniju igru sa kontranapadaima i želji da dođu do pobede. U 64. minutu Obradović je umesto mreže pogodio prečku. Susret je odlučen u finišu utakmice. U 81. minutu izblokiran je dobar udarac Mikice Spakića, ali tri minuta pre kraja gosti nisu mogli da se odbrane, iako su imali bod u džepu.

U 87. minutu, udarac iz prekida sa preko 20 metara pred gol gostiju ponovo je poslao Peđa Obradović . Lopta je pogodila unutrašnji deo stative i odsela u mreži, što je konačno obradovalo, po hladnom vremenu, malobrojne gledaoce toponičkog zonaša.

Šumadija je jesenju ezonu završila na 12. mestu sa 17 bodova, koliko ima i Gruža na 11. mestu.

U ostalim susretima 15. kola Zone “Dunav” postignuti su sledeći rezultati: Borac (Ž) – Obilić 1:0, Šumadinac 1913 (N) – Mladi radnik (R) 1:0, Železničar (Po) – Zvižd 2:0, Šumadinac (B) – Udarnik 5:0, Napredak (M) – Morava (VP) 1:2, Sloga (B) – VGSK 2:3 i Gruža –Karađorđe (T) 1:2.

Posle poraza vodećeg Zvižda iz Kučeva u Požarevcu, Morava iz Velike Plane je pobedom u Markovcu preuzela prvo mesto i postala je jesenji prvak Zone “Dunav”.