SLV: Bačko-Banatski derbi začelja bez pobednika, Radnički(S)-Jedinstvo (NB) 2:2

Na zatvaranju sezone u Somboru, u XV kolu prvenstva treće lige grupa Vojvodina, domaći Radnički i Novobečejsko Jedinstvo odigrali su nerešeno i podelili bodove u utakmici koja je bila efikasna u prvome poluvremenu, kada su i postignuta sva četiri gola, i pomalo dosadna u drugome delu, kada su akteri iskazali nemoć da nastave efikasnost iz prvih 45 minuta. Nešto hladnije vreme kao da je uticalo na posetu, pa se na Gradskom stadionu našlo svega stotinjak navijača da isprate ovaj bačko-banatski derbi dve ekipe sa začelja tabele , kojima ove jeseni ne cvetaju ruže.Na današnjoj utakmici , igrači obe ekipe su se pokazali efikasnijim no obično, jer su loš prosek datih golova popravili za pet puta,ali i dalje su među najlošijima u Ligi.Od četiri postignuta gola, tri su pala posle prekida, a plod su nepromišljenih grešaka odbrambenih linija oba tima. Jedna izigrana akcija domaćina umalo da urodi plodom u 11 minuti kada je Momir Desnica proigrao Švelju, a ovaj u vatru ubacio mladoga Matijevića, koji nije dobro završio posao. Devet minuta kasnije, gosti dolaze do vođstva autogolom domaćeg igrača posle jednog kornera, kojega je izveo Radišić. Loše postavljeni igraći Radničkog su poslali loptu iza leđa Stankovića, a ništa bolje nisu reagovali ni u 41 minuti, kada je posle jednog novog kornera njihova mreža pogođena iz neposredne blizine i bilo je to 0:2 (Radišić). Duplirano vođstvo gostiju kao da je trglo fudbalere crveno-belih, i njihovi napadi postaju žešći u poslednjih nekoliko minuta prvoga dela. Najpre je u 44 minutu jedna akcija domaćina dovela do igranja rukom u svom šesnaestercu jednog odbrambenog igrača gostiju i to je bio očigledan penal. Uspešan realizator bio je Radomir Romić. Minutu kasnije , Šveljo prodire po desnoj strani, šutira po zemlji,a golman Dizdarević na kratko odbija loptu na koju natrčava Matijević i postavlja konačnih 2:2.U nastavku utakmice, domaćini su želeli do pobede,ali je gost umeo uspešno da se obrani i iz kontri da pokaže zube,ali se sve završavalo na odbranama golmana, ili pored gola. Meč je odigran u fer i sportskom nadmetanju aktera, suđenje je bilo solidno,a javne opomene su izrečene za učinjene prekršaje u žaru borbe. Osvojenim bodom iz ove utakmice, oba sastava su ostala na svojim pozicijama od pre nedelju dana , i tu će ostati do proleća, a ukoliko žele da se izvuku sa začelja, moraće pauzu iskoristiti za popravak forme i poboljšanje efikasnosti, jer im je prosek datih golova ove jeseni veoma nizak, jedva nekih 0,8 po utakmici

SLV: Radnički(S)-Jedinstvo (NB) 2:2 (2:2)

Sombor :24. novembar 2013. Gradski Stadion.

Gledalaca 100. Sudija Blažon (Ruma) Pomoćnici :Matić i Ćuk . Delegat Kostić. (Odžaci) .

Strelci : Romić u 44 (iz penala) i Matijević u 45 za Radnički, a Josović (autogol) u 20 i Radišić u 41 za Jedinstvo.

Žuti kartoni : Faber, Smilanovski i Z. Baljak (Radnički), a Njagrin ( Jedinstvo). Crveni kartona nije bilo.

RADNIČKI Stanković. Desnica,Faber(Petrović), M. Baljak, Vidović, Josović(Smilanovski), Šveljo, Z. Baljak,Kovačević, Romić i Matijević (Makar)

JEDINSTVO: Dizdarević, Ajdarić, Njagrin,Babić, Bicok, Maleš, Isailović, Rigo,(Ivančev), Radišić, Ćazić, Radaković(Vinović, Zekanović)

Na snimcima :Kapiteni sa sudijom Blažomon iz Rme pre početka utakmice, prvi gol gostiju u 20 minuti, drugi gol u 41 minuti, penal za 1:2 i akcija pred golom gostiju

Radnički (NP) 3 : 3 Dunav
Palić 3 : 1 Senta
Jedinstvo (NB) 1 : 1 Radnički (S)
Bačka (BP) 5 : 0 Novi Sad
Banat 2 : 1 Radnički (SM)
Sloga 0 : 2 ČSK Pivara
Radnički (Š) 1 : 1 Dinamo
Tekstilac 2 : 0 Bačka 1901