Lokomotiva
0 0 pre 3 godine
1 komentara
mlackovic
Veterani 4 - 2 Strelac 12.10.2020. Kišnog oktobarskog popodneva Strelac iz Mislodjina gostovao je, do sada na domaćem terenu, neporaženim Vetarnima 78. Utakmica je pocela klasičnim odmeravanjem snaga u laganijem tempu. U 18. minutu, iz prve izglednije prilike gosti su dosli do vodjstva - 0:1! Do kraja poluvremena uglavnom se igralo oko sredine terena bez nekih vecih prilika i tako se otislo na odmor. Domaći su na poluvremenu izvršili izmene i u malo izmenjenom sastavu poceli drugo poluvreme u nadi da ce,tako osvezeni, uspeti da prokrenu rezultat. Istina, imali su 2-3 izgledne prilike, ali je golman gostiju bio siguran. Posle jedne od retkih akcija gostiju, desetak minuta od starta drugog dela igre, gosti su izveli akciju koja je rezultirala kornerom. Posle udarca iz ugla, lopta se kao u nekom nespretnom fliperu odbrane domaćih, sto glavama, sto nogama - odbila do jednog “Strelca” koji je opravdao ime svog kluba i doveo goste u vodjstvo od 2:0! Od tog trenutka domaći su konsolidovali svoje redove, definitivno preuzeli inicijativu i ozbiljnije prionuli u misiju - “PREOKRET”. Samo 4-5 minuta posle drugog primljenog gola, lepom akcijom na sredini terena, lopta dolazi do Žugić Paje koji “praćkom” gol sa 20 metara daje (sa leve ivice kaznenog prostora)! Lopta je sve vreme išla uzlaznom putanjom, u dalje rašlje gola gostiju i uništila je paučinu koju je jadni paučilo pleo ceo vikend! Pa imaš li ti Žuga dušu??? (Pitao se ucveljeni pauk) Domaći smanjuju zaostatak na 1:2! Onda je, oko 65 minuta, usledio kljucni trenutak na utakmici - izlazak dugo ocekivanog pojačanja Perića (na ovoj utakmici nije pokazao svoj predatorski instinkt koji ga je krasio u nekim ranijim sezonama) i ulazak Bogija! Videlo se odmah da se Bogi uželeo igre, kidisao je na gostujuće odbrambene igrače ki mače na ćevapčić! Posle jedne izgledne akcije domacih, napravljen je prekršaj i dosudjen je slobodan udarac na nekih 4-5 metara od ivice kaznenog prostora, tacno po sredini igralista. Šutirao je Žugić ponovo, oštro po zemlji, lopta se provukla kroz živi zid, našla nekako svoj put do Savkova koji se odlično snašao i doveo svoj tim do izjednačenja! 2:2 To je malo ohrabrilo domaćina, videli su da imaju snage za preokret! Redjale su se šanse, ali nikako da se totalna inicijativa isplati. U jednom trenutku je to moglo da im se obije o glavu, gosti su imali slobodan udarac - koji je odlicno izveden, lopta je isla preko zivog zida, u dalji golmanov ugao, ali je Kovač još jednom pokazao klasu i letecom paradom, poput onih vratolomnih akrobacija iz Dzeki Čenovih filmova, spasao svoj tim novog deficita! Kao sto to obično biva, kad propustis tako neku sansu - stiže kazna! Posle jedne guzve na sredini terena, lob pas stize do Djoleta Rutine, koji je izbegao ofsajd zamku, i kako mu nadimak govori - “rutinski” ,iz skočnog zgloba (nije mogao iz kolena, jer na njima ima neke oklope), lobovao je istrcalog golmana gostiju iz Mislodjina za 3:2 i potpuni preokret! U poslednjih 10 minuta, pokusali su gosti da vrate bar neutralan rezultat, koji bi im doneo makar bod, krenuli na sve ili nista - ali su u samom finišu primili još jedan gol, Žugić je još jednom šutirao izvan kaznenog prostora i preciznim udarcem po zemlji, uspeo je da matira, danas solidnog golmana gostiju, postavivši tako konačan rezultat utakmice! 4:2 Domaći su tako uspeli da izvrse misiju “Preokret” od 0:2 i ostanu neporaženi u svom “dvorištu”! Pozdrav do sledećeg kola!