Futsaleri Bečeja pobedili Jastrebac i vratili epitet lidera

03.11.2020 V. Jankov

Jak ritam: sve vreme je prštalo kraj Tise - foto: V. Jankov

Izvanredna igra oba rivala kraj Tise. Od prvog do poslednjeg  minuta igralo se u izuzetnom ritmu i, upravo, zbog toga ponestajalo je koncentracije u završnici napada, što su golmani koristili i bili najustaknutiji igrači svojih ekipa. To se pogotovo odnosi na čuvara mreže Bečejaca Savu Vadaskog, koji je u 16 navrata spasao svoju mrežu i kome je malo nedostajalo da utakmicu završi bez primljenog gola.

Mada u prvom poluvremenu nisu viđeni golovi, tempo je bio ubitačan, a što se mreže nisu tresla „krivci“ su, između ostalog, golmani. Korać je u 4. minutu bio najbliži pogotku, ali se isprečila stativa.

U nastavku su domaći brzo došli do vođstva. Bodonji je u 25. minutu povukao napad Bečejaca i pravovremeno uposlio Damira Mačiženskog, koji iz prve šitira i, najzad, nalazi lopti put do mreže. Samo tri minuta kasnije Vukajlović je uzdrmao stativu. A onda je u 34. minutu prodor Arđeljana po levom boku i uspešno ubacivanje pred gol pratio Srđan Golub i doveo Bečejce u vođstvo od 2:0. Poslednja dva i po minuta ekipa iz Blaca je igrala bez golmana i opsedala gol domaćina, ali sem gola Petrovića u predposlednjem minutu za ublažavanje poraza ništa više nisu uradili.

Sa nova tri boda, Bečejci su se vratili na čelo drugoligaškog karavana i sada ih čeka derbi polusezone u Loznici, koja ima samo bod manje (17).

Bečej 2003 - Jastrebac 2:1  (0:0)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Blagoje Mijailović i Marijan Sarka (obojica iz Vršca) po 8. Strelci: 1:0 Mačiženski u 25, 2:0 Golub u 34, 2:1 Petrović u 39. Žuti karton: Rajković (Jastreac). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003 4 (2+2), Jastrebac 8 (3+5). Igrač utakmice: Sava Vadaski (Bečej 2003).

Bečej 2003: VADASKI (16 odbrana) 9, NOVAKOVIĆ 7,5, GOLUB8, KORAĆ 7,,5BODONjI8, Marinković -, Arđeljan 7,5, Pokrajac 7, Mačiženski 8, Kobiljski -, Božičić -, Arvai 7.

Jastrebac: P NIKOLIĆ (11 odbrana) 7,5, J. TROJANOVIĆ 7, P. NIKOLIĆ 7, KNEŽEVIĆ 7,5, SPASIĆ 7, Čolić -, Petrović 7, Rakić 6, Milosavljević -, Urošević 6,5, S. Trojanović 6, Miljković 7, Vukajlović 7, Rajković 7.