Crno-beli u Kopru zabeležili prvi poraz u sezoni

13.10.2019 sportdc.net

U II kolu ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je na gostujućem terenu izgubio od Primorske rezultatom 68:56 (22:14, 14:14, 20:11, 12:17) U Viljnusu već u utorak.Ā

Ā

Na gostovanju u Kopru, crno-beli su doživeli prvi poraz u sezoni. Posle pobede u LaktaÅ”ima, Partizan NIS je i u 2. kolu regionalne ABA j.t.d. lige gostovao, ovog puta Å”ampionu Slovenije, ekipi Primorske. Meč u Bonifika Areni, domaći tim je otvorio sa dva pogotka izvan linije 6,75. Uzvratio je Zagorac sa 2+1, ali su domaći nastavili da dobro Å”utiraju, Å”to je dovelo do prednosti od 22:14 nakon 10 minuta igre.

U drugoj četvrtini, timovi su bili izjednačeni, da bi u trećoj deonici, nakon prvog koÅ”a crno-belih, Primorska do isteka tog period stekla ubedljiviju prednost, koju Partizan do kraja meča nije uspeo da ugrozi. Na kraju, domaći tim je slavio sa 68:56.Ā

Na konferenciji za medije održanoj posle utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je izjavio:Ā

"Čestitam Primorskoj, bili su bolji u svim aspektima igre. Koncentraciji, odbrani, napadu...Mi smo imali jako loÅ” pristup utakmici. KoÅ”arka zahteva koncentraciju, bez koncentracije je jakoĀ teÅ”ko igrati. Mi smo bili bez koncentracije. Nismo niÅ”ta pogodili, imali smo 7 asistencija, naÅ”i plejmejkeri nula, mislim da je jako teÅ”ko igrati. Ovo je bila do sada sigurno najloÅ”ija utakmica, bili smo jako loÅ”i u svemu",Ā poručio je Trinkijeri.Ā

Crno-beli će iz Kopra putovati direktno u Viljnus, gde će se u utorak, 15. oktobra, sastati sa ekipom Ritasa u 3. kolu 7Days Evrokupa.Ā

Primorska:Holt 7, Heris 17, Čakarun, Barič, Kosi, Lazić, Marinković 6, Hodžić 10, Jagodić Kuridža 11, Dimec 4, Å iÅ”ko 13, Vončina

Partizan NIS: Volden 8, Zagorac 10, Pejdž 3, Gordić 9, Parahovski 4, Jaramaz 6, Miletić, Veličković 3, Birčević 4, Janković 3, Pejners 6, Mozli

Izvor: KK Partizan (Foto: Žiga Mikeli, video: ABA j.t.d. liga)Ā