Tara
Arilje

RLZMO : OK Zlatar - OK Lučani 3:0

11.11.2012 Miroslav Todorović

U okviru 4. kola regionalne odbojkaške lige zlatiborsko-moravičkog okruga, odbojkašice Zlatara savladale su ekipu Lučana sa 3-0 u setovima. Pred solidno popunjenim tribinama hale u Novoj Varoši, domaći sastav je prikazao više želje i umeća, pa je sasvim zasluženo stigao do trećeg ligaškog trijumfa.

Duel su bolje otvorile domaće, stvorivši odmah osetniju razliku od 5 poena viška (7-2). Međutim, gošće uspevaju da konsoliduju redove i stignu do izjednačenja, pri rezultatu 10-10. Igra „poen za poen“ nastavila se do 17. poena, kada tim iz N. Varoši uspeva da se odvoji na 19-17 i da razliku održi do finiša seta, koji je okončan rezultatom 25-22.

Drugi period u potpunosti je pripao izabranicama trenera Ljujića. Brzo je bilo jasno da će Zlatar povesti sa 2-0. Do desetog poena, suficit na strani domaćih igračica bio je 6 poena, da bi dospeo do maksimalnih 11 kod skora 19-8. Odlično je u tim trenucima servirala Radovićeva, koja je umnogome doprinela laganom osvajanju seta, rezultatom 25-14.

Treću deonicu tim Lučana započinje dosta dobro, zahvaljujući servisima Maje Sinđelić. Vodile su gošće 7-3 i 10-6 ali kako je set odmicao Zlatar je smanjivao razliku, da bi se u potpunosti vratio u igru kod rezultata 18-18. Tada, gostujući tim ponovo vezuje dva poena i stvara prednost koju održava do 22-20, no domaće uzvraćaju serijom 4-1 i dolaze do meč lopte. Prva i druga set-meč lopta nisu realizovane ali jeste treća, pa je rezultatom 27-25 okončan set u korist Novovarošanki a samim tim i susret rezultatom 3-0.

Ovom pobedom Zlatar se učvrstio na trećoj poziciji iz Tare i Sloge, dok Lučani zauzimaju 4. mesto na prvenstvenoj tabeli, ispred Starsa, Arilja, Čačka i Sjenice.