FAP-Sloga (S)

03.11.2007 Denis Å arak

Posle neuspeha u prethodna dva kola (Jedinstvo 1-1, Sloga P 0-1), fudbaleri FAP-a koji su igrali bez standardnih Slatine, Džulovića i Šiljka u Sandžačkom derbiju uspeli su da sa ubedljiv 4-1 deklasiraju dobru ekipu Sloge iz Sjenice koja je na ovom meču igrala bez najboljeg igrača Karišika. Sam početak meča nije nagoveštavao da će FAP ubedljivo slaviti. Već u petom minutu gosti dolaze do prednosti preko odličnog Ildina Totića šutem sa desetak metara. Odma zatim Sloga ima još jednu dobru šansu iz kontre, ali odlično interveniše mladi golman FAP-a, Nikola Jojović. Do izjednačenja FAP je došao u 23.minutu kada je Vladan Luković sa bele tačke matirao Kalendera. Pre toga Stevanovića je u šesnaestercu sa leđa oborio Fakić, a odlični sudija, Jelena Slavković iz Kragujevca opravdano je pokazala na belu tačku. Do kraja prvog dela FAP je uglavnom napadao,a najbolju šansu propustio je Luković u 43. minutu kada je sa dva metra šutirao pored gola. Od samog početka drugog dela FAP je krenuo silovito i u 53. minutu najbolji akter susreta, Duško Janović sa desetak metara postiže lep gol. Zatim gosti pokušavaju preko D-anovića, ali opet se ističe mladi Jojović na golu FAP-a. Igrao se 73 minut. Rezervista Alihodžić dobro je probio po desnoj strani i kada je uputio centaršut lopta je u ruku pogodila jednog igrača gostiju. Jelena Slavković je pokazala na belu tačku, a svojim 14 pogotkom u ovom prvenstvu Luković povećava prednost “kamiondžija” na 3-1. Zatim gosti pokušavaju da ugroze gol Jojevića, ali najbolje se ne snalaze u tome, da bi u 78. minutu danas odlični Predrag Mršević šutem sa 25. metara savladao uspavanog Kalendera i tako postavio konačan rezultat meča. I kada se sve sabere, pet pogodaka i dobra igra obe ekipa zadovoljila je danas na stadionu kraj Lima oko 400 promrzlih gledalaca. Posebno treba istaći i odlično suđenje mlade Jelene Slavković iz Kragujevca koja je na ovom meču pokazala samo jedan žuti karton i koja je svojim ponašanjem i suđenjem bila neprimetna, a od koje njene muške kolege mogu mnogo da nauče kako se sudi i ponaša na terenu. I ako za par godina Jelenu vidimo na terenima naše prve lige to nas neće ni malo začuditi jer je ona, kao i ekipe FAP-a i Sloge pokazala da prevazilazi ovaj rang takmičenja.
Fudbal Fudbal Zona "Morava" FAP Sloga (S)