Metalac
GFK Sloboda

Metalac pobedio, Vukojčić blistao

25.11.2007 B. Otašević

Metalac Kraljevo-Jedinstvo Ub 2:0 (1:0). Na terenu, koji je na sve ličio, samo ne na fudbalski, za Ŕta je krivo loŔe vreme proteklih dana, ekipa Metalca je zasluženo pobedila tim sa Uba i osvojila sva tri boda.
Već u drugom minutu, Kraljevčani su mogli da dođu do vođstva. Sam po levoj strani je proÅ”ao fenomenalni napadač NebojÅ”a Vukojčić, oÅ”tro Å”utirao sa osam metara, međutim, golman Vojisavljević je bio na pravom mestu i odbio loptu u polje.

Da ima svoj dan, Vukojčić je pokazao u devetom minutu. Primio je loptu po desnoj strani, paralelno sa gol linijom je uÅ”ao u Å”esnaesterac gostiju, pre toga majstorski predriblao dva igrača Jedinstva i penal za Metalac! Siguran sa bele tačke je bio Radoslav VlaÅ”ić ā€“ 1:0 za kraljevački tim.
Posle pet minuta, domaći igrači su imali joÅ” jednu priliku za pogodak. Slobodan udarac sa 25 metara, lopta ulazi u peterac, pored nekoliko igrača Metalca, koji nisu uspeÅ”no reagovali i skrenuli loptu u protivničku mrežu.
U prvom poluvremenu je Metalac imao joÅ” jednu Å”ansu za gol. Barjaktarević je odlično Å”utirao, ali je golman Jedinstva joÅ” jednom odlično reagovao. Malopre toga, Zoran Jolačić, igrač Jedinstva je dobio, zbog prekrÅ”aja, svoj drugi žuti, odnosno crveni karton. Isti igrač je bio glavni krivac i za skrivljen penal za Metalac.
U drugom poluvremenu, prvu priliku za gol, opet stvara tim iz Kraljeva. Brzonogi Jovanović se naÅ”ao sam pred golmanom gostiju, oÅ”tro Å”utirao, a Vojisavljević po ko zna koji put, zaustavlja loptu.
I onda Å”outajm NebojÅ”e Vukojčića. Prvo u 73. minutu, posle nekoliko odličnih driblinga, Å”utira u golmana, a minut posle identična slika u napadu. Opet Vukojčić pravi reprizu prethodne solo akcije, joÅ” jednom je napravio pravi dar-mar u Å”esnaestercu gostiju, izaÅ”ao sam pred golmanom i ovog puta poslao loptu u mrežu za 2:0.
Metalac ovom pobedom je sačuvao sigurno mesto u sredini tabele, a sledeću utakmicu igra takođe na domaćem terenu, protiv Sloge (PM).
Metalac: Milenković, Ivanović, VlaÅ”ić V., Anđelković, VlaÅ”ić R., Janićijević (Belopavlović), Marković, Sazdov, Vukojčić (Simeunović), Jovanović (Kundović), Barjaktarević.
Jedinstvo: Vojisavljević, Leontijević, Milisavljević (Škorić), Stanković (Abanda), Blagojević, Jolačić, Cvetković, Ristić, Ljubičić, Rakonjac, Ilić (Branković).
Igrač utakmice: NebojÅ”a Vukojčić.