06.06.2013 Vinko Janković

Kup Vojvodine: Sremskomitrovački Radnički penalima prošao Prigrevicu u kupu

Trećeligaš iz Sremske Mitrovice, Radnički, plasirao se u polufinale Kupa na teritoriji Vojvodine, pošto je penalima bio bolji i  pobedio PIK Prigrevicu (4:2) u istoimenom mestu u apatinskoj opštini.U utakmici koja i nije bila nešto što će se pamtiti, jer je u regularnom

delu završena bez golova,gosti iz Sremske Mitrovice su strpljivom igrom i dobrom odbranom , sačuvali svoju mrežu i došli do penala ,gde ih je i sreća pratila, i zahvaljujući greškama domaćih izvođača penala, prošli u naredni krug kupa. U još jednoj utakmici u nizu, koju je , kao i uvek pratio divan ambijent na igralištu u Prigrevici, domaći sastav nije pronašao ključ do mreže golmana gostiju, a na rulet seriji penala nije imao sreće, pa se morao oprostiti od daljeg takmičenja u Kupu. Tako se jedna lepa priča ovoga proleća,završila eliminacijom u kupu od člana treće lige, a fudbaleri PIK-a Prigrevice, koji su već uzeli dva pehara u kupu ovoga proleća( Opštinski i Područni) ostaće upamćeni u svom mestu kao heroji, jer takav uspeh nije do sada zabeležila nijedna generacija fudbalera ovoga sela.U prethodna dva kola eleminisali su dva trećeligaša, Dolinu i Dinama iz Pančeva, a ovaj treći , bio je izgleda veći zalogaj za nedovoljno iskusne prigrevčane. U šali se već priča, da su dve ekipe u Evropi ovoga proleća uzela tri trofeja, minhenski Bajern i prigrevački PIK

Početak utakmice obeležila je jedna šansa domaćih u kojoj su učestvovala tri fudbalera, Bogunović, Stojšić i Paunović, a šut ovoga poslednjega završio je pored gola. Pet minuta kasnije, domaćini su morali izvršiti promenu igrača, jer se povredio Darjan Mračina, a na njegovo mesto je ušao Marin.Svi napori i jednih i drugih u prvom poluvremenu ostali su bez rezultata, čak ni udarci iz prekida nisu doneli mnogo uzbuđenja za oko tristotinjak gledalaca na tribinama. Nastavak utakmice u drugom delu se nije umnogome razlikovao od onoga iz prvog, sem podeljenih kartona , jer je neizvesnost donosila nervozu kod igrača, pa su startovi na protivnika bili za javnu opomenu. U 53 minutu apaluz je dobio golman Šarić za jednu dobru odbranu, a sedam minuta kasnije , Đurđević promašuje šansu za svoj tim .Paunović i Vuković iz domaće ekipe nisu doneli promenu iz slobodnih udaraca sa dobrih pozicija, odakle su već davali golove na ranijim uttakmicama. Kako ni do zadnjeg zvižduka dobrog sudije Ivaniševića, nije postignut gol, pristupilo se izvođenju penala. Kod domaćina je prvi pucao Knežević, a njegov udarac je završio    u prečku. Kod gostiju, Radovanović pogađa, potom Ćuća šalje loptu preko gola, a Naglić povisuje na 0:2.  Do kraja izvođenja, Vuković i Marin pogađaju za domaće, a Skorupan i Đurđević za goste. Peta serija se nije ni izvodila jer je gost stekao nedostižnu prednost od 4:2 i plasirao se u polufinale kupa na teritoriji Vojvodine. Stisak ruku, čestitke od strane domaćih fudbalera, apalauz objektivne publike i jednima i drugima,. obeležili su kraj ove utakmice.

PIK PRIGREVICA: RADNIČKI (SM)  0:0  penalima 2:4

Prigrevica, 5. juni 2013. Gledalaca 350. Sudija Ivanišević (Bačka Topola) pomoćnici  Harmat i Vojnić-Pučar (Subotica ) Delegat Banjac (Subotica) Strelci iz Penala : Vuković i Marin za Pik Prigrevivu, a Radovanović, Naglić, Skorupani Đurđević za Radnički(SM). Žuti kartoni Vladetić i Griva (Pik Prigrevica) ,a Naglić i Radovanović (Radnički ) Crveni kartona nije bilo.

PIK PRIGREVICA: Šarić, Griva, Knežević, Ćuća, Mračina(Marin), Vladetić, Paunović, Vuković, Radojčić(D. Rakić), Bogunović (V. Rakić),Stojšić.
RADNIČKI (SM): Šivoljicki, Mijić, Tršič, Radovanović,Ninković, Ristić,Naglić, Đurđević, Skorupan,Sovilj i Stević.

Na slici:  Realizovani penal kapitena gostiju Skorupana i udarac Srđana Vukovića iz slobodnjaka, koji je završio pored stative