05.05.2008 Vuković Dejan

Zlatibor Voda uspešnija u subotičkom derbiju

Fudbaleri Zlatibor Vode pobedili su u gradskom derbiju Srpske lige grupa Vojvodina Spartak sa 2:1. U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba dva gradska rivala, prvi su u vođstvo došli gosti u desetoj minuti prvog poluvremena kada je Kovačić igrač Zlatibor vode uspeo da savlada golmana Marjanovića. Gol je nastao posle jedne greške odbrane Spartaka kada je sam pred golmana izbio Miladinović, golman Spartaka je istrčao i uspeo da odbije loptu koja je došla do Kovačića kome nije bilo teško da loptu pošalje u praznu mrežu. Posle gola igrači Spartaka su se bunili da je gol postignut iz ofsajda no gol je priznat i utakmica nastavljena. U nastavku susreta Spartak je krenuo silovitije ka golu protivnika što im se isplatilo u 32 minuti kada je Nikutović savladao golmana Stojanovića i poravnao rezultat.
U drugom poluvremenu dominacija fudbalera Zlatibor Vode, koji su imali više od igre i bili stalna pretnja za ugrožavanje gola Spartaka. U 66 minuti lopta dolazi do Kovačića koji sa deset metara pogađa spoljni deo mreže . U 81 minuti susreta gosti dolaze do novog vođstva od 2:1 posle dobro izvedenog kornera sa leve strane lopta je došla do Šalipurovića koji sa ivice šesnaesterca preciznim šutem pogađa gornji levi ugao gola Spartaka. Do kraja susreta imali su napadači Zlatibora još par izglednih prilika pre svih Kovačić u 88 minuti kada je izbio sam pred golmana Marjanovića no ovaj je blagovremeno istrčao i sprečio pogodak i Šarca u 90 minuti koji je šutirao iskosa ali dobrom intervencijom golmana Spartaka sprečen je novi pogodak.

Posle meča trener Zlatibor Vode Ranko Popović dao nam je sledeću izjavu.:
Mogu da budem zadovoljan jedino sa novom pobedom i sa nova tri boda sa kojom smo i dalje sačuvali prednost od 9 bodova u odnosu na direktnog konkurenta. Ovo je bilo možda naše najslabije prvo poluvreme u ovom delu prvenstva, ja sam protekle nedelje upozoravao moje igrače da moraju da odigraju utzakmicu u visokom ritmu i da nema opuštanja do samoga kraja. Ovi momci imaju kvalitet ali nisu naviklida igraju sve utakmice u visokom ritmu, međutim u nastavku susreta puno bolja igra moje ekipe gde su pokazali da su ovoga momenta kvalitetnija ekipa i da su trenutna najbolji u gradu. Žao mi je što mi nemamo ovakve navijače kao što ih ima Spartak ali se nadam da ćemo dobrom igrom privuću veću pažnju subotičana.

Spartak: Marjanović, Baštovanov, Nimčević, Jovetić (od 60 min. Jovanović), Stoisavljević, Papović, Crkvenjakov (od 46 min Davidović), Mijić, Veselinov (od 75 min Memišević), Opačić i Nikutović

Zlativbor Voda: Stojanović, Glogovac, Šarac, Dašić, Vasić (od 73 min. Šalipurović), Vilotić, Kovačić, Torbica, Miladinović (od 82 min Nosković), Marinković i Ubiparip (od 63 min. Kopunović)

Mladost 3 : 0 Radnički (NP)
Tekstilac 3 : 2 Palić Koming
Big Bul 3 : 1 Sloga
Sloven 1 : 0 Vršac
Spartak (S) 1 : 2 Zlatibor voda
Indjija 4 : 2 Bačka (BP)