19.05.2013 Vinko Janković

VLZ : Stanišić nadigrao novosadsku Crvenu zvezdu u "Jamurači"

Stanišićki plavo-beli su u XXVII kolu prvenstva Vojvođanske Lige Zapad, savladali  tim Crvene Zvezde iz Novog Sada, osvojili tri važna boda i podgrejali nadu, kada je u pitanju opstanak u ligi. U vrlo važnoj utakmici za svoj tim, izabranici trenera Milana Tintora, pružili su

dobru partiju, i pred svojim navijačima u poznatoj "Jamurači", borbenom i efikasnom igrom nadigrali vrlo dobru ekipu Crvene Zvezde. Sam početak utakmice najavio je da će to biti borba do poslednjeg atoma snage, kada su u pitanju domaćini, a i gosti su prihvatili ritam igre , koja se rasplamsala, i oba rivala su zalaganjem i borbenošću zadovoljila sve prisutne na tribinama. Prvu priliku za pogodak imali su gosti, tačnije centarfor Milićević, ali je njegov šut završio pored gola. Domaćini su ozbiljnije ugrozili gol Nikitovića u 21. minutu kada je Vračarić jednu loptu uputio pod prečku , kou je golman gostiju paradom izbacio u korner. Tri minuta kasnije Terzija sa 6-7 metara puca ka mreži, a Nikitović odlično brani. Vođstvo domaćina došlo je u 33 minuti, kada je iz slobodnog udarca Munižaba, sa udaljenosti oko 20 metara iskosa sa desne strane, pogodio mrežu novosađana. Gosti su bili opasni preko svoga napadača Zečevića koji je u nekoliko navrata po desnoj strani ozbiljnije pripretio domaćem timu. Novu priliku za gol imao je Vračarić u 39. minuti, ali je njegov šut otišao pored gola. Zadnji minut prvog dela obeležila je šansa Banića, čiji je odličan prodor završen šutom u golmana Nikitovića. Nastavak susreta i jedan prekršaj u 52 minuti, koji sudija nije svirao, proizveo je incident, i međusobno pljuvanje dvojice igrača oba tima koje je završeno pokazivanjem crvenih kartona Jakovljeviću iz Crvene Zvezde i Kuridži iz Stanišića. Devet minuta kasnije Terzija daje lep gol i povisuje na 2:0 za domaćina. Naime , jedna dobro upućena lopta koja je došla na levu stranu do centarfora domaćih, a ovaj neometan je imao vremena da cilja u levi ugao gola gostiju, a golman je svojom paradom ulepšao taj pogodak. U 71. minuti je dodeljen i drugi žuti karton Terziji i automatski crveni, pa je morao ranije u svlačionicu. Minut kasnije, dobra intervencija golmana Martića posle slobodnog udarca kojeg su izveli gosti. Na dest minuta pre kraja domaćini dolaze do trećeg gola, kojeg je dao Bobanac nakon jednog solo prodora i prizemno upućenog udarca u suprotni ugao gola gostiju. I kada se spremao da svojim poslednjim zviždukom sudija označi kraj ove utakmice, Stepanović je postigao počasni gol za novosađane Sve u svemu , bila je to dobra i borbena utakmica u kojoj su domaćini više želeli pobedu i sasvim je zasluženo izvojevali, a gosti su i pored poraza ostavili solidan utisak, i opravdali visoku poziciju na tabeli. Suđenje Milanovića iz Mačvanske Mitrovice, sa svojim pomoćnicima bilo je na zavidnom nivou, a pokazane javne opomene , zasluženo su podeljene akterima nedoličnog ponašanja za vreme meča.

STANIŠIĆ- CRVENA ZVEZDA 3:1
Stanišić, 19. maja 2013. Igralište u "Jamurači" Gledalaca 200. Sudija Milanović( M: Mitrovica) pomoćnici  Torković (Inđija) i Inđić (S. Pazova)Delegat Kozarev (Popinci) Strelci Munižaba u 33, Terzija u 61 i Bobanac u 80 za Stanišić a Stepanović u 90+3 za Crvenu Zvezdu. Žuti kartoni Banić, Kuridža, Terzija (Stanišić)a  Zečević i Bajić (C Zvezda. Crveni kartonii Kuridža u 52 i Terzija u 71 za Stanišić i Jakovljević u 52 za Crvenu Zvezdu. Igrač utakmice Novica Petrović (Stanišić)

STANIŠIĆ: Martić , Jagodić-Kuridža, Munižaba, Vračarić(Nenadić), Banić, Janjić, Petrović(Grujić), Jagodić-Kuridža A. . Terzija, Bobanac (Đurić) i Kuridža.
CRVENA ZVEZDA: Nikitović, Lazarević, Dujković (Bajić), Tadić, Jakovljević;Stepanović, Jovanović (Batinić)Žigić, Miličević, Zečević i Gordanić.

Na slici: Treći gol na utakmici kojeg je u 80. minutu postigao Bobanac,  najbojli pojedinac na utakmici Novica Petrović iz Stanišića

Index 2 : 1 Polet
Budućnost 1 : 2 1. Maj Agroruma
Borac 2 : 2 Srbobran
Omladinac 2 : 0 Sloga
Mladost (BP) 1 : 1 Jugović
Mladost (T) 0 : 1 OFK Bačka
Stanišić 3 : 1 Crvena Zvezda
Hajduk 3 : 3 Crvenka