Šest golova u Jeloviku

U 21. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Proletera i Sloge odigrali su nerešeno 3:3. U jednoj dinamičnoj, korektnoj i utakmici sa puno preokreta ćini se da je podela bodova najpravedniji ishod meča. Počelo je oprezno sa obe strane. Gosti su iz prve ozbiljnije akcije postigli gol. A. Pavković je u 19. minutu pronašao Vesića, a ovaj sa 20-ak metara silovitim udarcem poslao loptu u gornji desni ugao golmana Nikolića. Domaći su do kraja poluvremena preokrenuli rezultat. Najpre je Jović u 28. minutu iz slobodnog udarca sa više od 25 metara savladao Jelesijevića, poslavši loptu posred gola. Isti igrač doneo je domaćima vođstvo u 41. minutu. Gajić je igrao rukom u šesnaestercu gostiju, sudija Milovanović pokazao na belu tačku, a Jović ponovo bio neumoljiv. Domaći su bili u prilici u 44. minutu, ali je Jelesijević odbranio udarac Glišića sa nekih 6-7 metara.

Drugo poluvreme donelo je ofanzivniju igru gostiju. A. Pavković je iskoristio pravovremenu asistenciju M. Jelesijevića i sa 7-8 metara doneo izjednačenje u 58 . minutu. Terensku inicijativu gosti su materijalizovali u 77. minutu. Č. Petrović je iskoristio dubinsku loptu Babića i sa 10-am metara poslao loptu iza leđa Nikolića. Domaći se nisu predavali i u 84. minutu ipak stigli do izjednačenja. Mirković je dobro izveo korner, a Marinković bio najviši u skoku i savladao Jelesijevića. Do kraja meča viđena je po jedna prilika na obe strane. M. Ivanović je sa 15-16 metara šutirao preko gola u 88. minutu. Revanširao mu se Mirković sličnim udarcem u 90. minutu. Utisak je da gosti mogu biti zadovoljniji bodom, posle koga su za korak bliži opstanku u ligi.

Proleter (Jelovik) - Sloga (Zagorica) 3:3

Igralište u Jeloviku. Gledalaca oko 80. Delagat: Radiša Ranković (Darosava). Sudija: Milan Milovanović (Vrbica, Aranđelovac) pomoćnici: Aleksandar Popović (Bosuta) i Stefan Jovanović (Venčani). Strelci: Jović u 28. i 41. minutu, Marinković u 84. minutu za Proleter, Vesić u 19. A. Pavković u 58. Č. Petrović u 77. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Bošnjaković (Proleter) M. Jelesijević (Sloga).

Proleter: Nikolić, Gajić, Bogdanović, Stevanović, Ne. Mirković, Bošnjaković, Glišić (od 46. Marinković), Ni. Mrković, Pavlović, Jović, Tonković ( od 73. Radovanović).

Sloga: N. Jelesijević, M. Jelesijević, Dimitrijević, Vesić, Stevanović, A. Pavković, Gajić, Babić, Č. Petrović, Jovanović (od 75. A. Ivanović), M. Ivanović.

Proleter 3 : 3 Sloga
Omladinac 4 : 2 Plaskovac
Trešnjevica 1 : 2 Maskar
Kopljari 1 : 2 Prvi srpski ustanak
BSK 7 : 3 Radoje Domanović
B 2000 4 : 0 Žabare